[]

Ingilizce bir kelime

Merhaba herkese, bir presentation hazirliyorum ingilizce bir kelime takildi aklima bulamiyorum. Simdi ikinci slayda bazi terimler yazicam konuyla alakali anlasilir olsun diye. Basligina ne yazsam karar veremedim. Terms related to the (topic) gibi birsey geldi aklima ama direk konuyu yazmak istemiyorum cunku anlamini yazacagim kelimelerden birisi konunun kendisi zaten.
“... terms”ama ne :)turkce olarak da gelmiyor aklima. Anlatirken mesela soyle derim let me first explain you some terms we should know before starting. Ama bu anlama gelen bir kelime vardi sanki neydi o. Helpful terms gibi ama degil.
Başka önerileriniz varsa onlara da açığım eğer kelime gelmezse aklınıza.


 
Key words olabilir belki.


  • dissendium  (13.11.20 02:26:39) 
terminology?

ayrıca sunumu türkçe yapmadığınız iyi olmuş.
  • bohr atom modeli  (13.11.20 02:31:47 ~ 02:32:13) 
Key terms you should know da olabilir.


  • dissendium  (13.11.20 02:32:45) 
@bohr atom modeli sebep? Tesekkurler @dissendium ama hala dusunuyorum belki key terms olabilir words den ziyade.
Edit: hatta key terms yapicam buyuk ihtimalle cok tesekkurler tekrar.

  • carmenta  (13.11.20 02:40:14 ~ 02:42:39) 
Basic terms?


  • the coon  (13.11.20 13:16:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.