Joe Biden'in Trump'a "Will You Shut Up Man" demesi

www.youtube.com

bu cümle bence oldukça karizmatik daha doğrusu seçmenleri harekete geçirici önemli bir söz, etki bakımından.

Acaba bunu o an içinden geldiği için doğaçlama mı söylemiştir yoksa programa çıkmadan önce danışmanları, Trump'un böyle araya girmesi durumunda bu cümleyi mi kullanmasını söylemiştir seçim kampanyası adına?

Cok basit cumle ya imkani yok derdim normalde. Ama Biden olunca ona danismanlar tavsiye vermistir. Binali gibi bir sey garibim, cumle kurmada cok sikintisi var. Moderatorsuz tartissalar Trump ezer gecer.

  • neverletyougodown  (12.11.20 00:48:41)
"bi susar mısın be adam" gibi manası var. çok sert gelmedi bana.
ha, "shut the f. up" deseydi, ilginç olurdu :)

  • prizmatik  (12.11.20 01:02:16 ~ 01:03:07)
@neverletyougo

gençken iyi hatipmiş, bu Bosna konusundaki konuşması baya tutarlı ve etkileyici. Şimdi de öyle hatiplik gereği yok diye bu adamı aday gösterdiler zaten. Akarı kokarı olmayan, temel insani özelliklere sahip bi adaya ihtiyacı vardı Demokratların. O sayede aday olup kazandı.

Bu arada Amerikan başkanlarının her şeyi çalışılmıştır muhtemelen. Trump da öyle yani o da her kelimesi, her refleksi çalışılmış şekilde girmiştir münazaraya.
  • nundu  (12.11.20 02:02:58)
@nundu genckken zehir gibiymis de artik gecmis yani. Medyaya da yansiyan cok fazla gafi, dil surcmeleri var. Trump hazir cevap, bos bos konusup laga luga, demogoji yapabiliyor en azindan zor soru gelince, Biden ise kitleniyor ara ara. Valla kazasiz belasiz iyi atlatti o tartisma programlarini. gerci biri ertelendi, sonuncusunda da karsilikli soz kesmeye izin vermediler sanirim. Prompterlarla idare eder baskanligi, herhangi bir saglik durumu olursa Kamala Harris'e devredecekmis. Yasliligina aldanmayin Kamala var diye iyi propaganda yaptilar, bi de adami dinc gostermek icin hizli yurutup, surekli kosturuyorlardi kursuye gelirken:)

  • neverletyougodown  (12.11.20 02:24:31 ~ 02:26:13)