[]

Çift maske takmak

Yanlış olduğunu söyleyen yazılar da var doğru olduğunu söyleyen de. Bildiğimiz eczaneden alınan telli maskeden üst üste takmak daha mı etkili? İş yerimdeki insanlarda bu ara çok sık görmeye başladım bunu. Siz nasıl takıyorsunuz?
 
yanlış olduğunu söyleyen duymadım ama pandemi kurulu üyelerinden bir doktorun çift maske takmanın tespit edilmiş bir yararı yok dediğini biliyorum.
takarsınız takmazsınız, mantık olarak çift daha koruyucu olur ama dezavantajı olur mu onu bilemem. ben takmıyorum, takana da mani olmuyorum.

  • erty_ksk  (09.11.20 17:28:45) 
yanlış ya da dezavantaj demek olmaz ama "gerek var mı?" sorusunu çok iyi cevaplamak lazım.


  • co2s2  (09.11.20 17:44:52) 
Ben çok kalabalık bir yere gireceksem çift takıyorum. Yüzüme çoğu maske büyük geliyor ve kenarlarda açık kalıyor, çift takınca o boşluklar da kapanıyor. Bir de havalar soğuyunca maskenin içi buhar olmaya başladı. İçteki ıslansa da üstteki korur diye çift takabiliyorum bazı yerlerde.


  • playing star again  (09.11.20 18:01:27) 
Bana bir doktor çift prezervatif takmak gibi düşün dedi.


  • kickboxer  (09.11.20 18:32:09) 
N95 üzerine cerrahi maske.


  • pro9it9is9  (09.11.20 18:41:09) 
Ben de n95 takanlardanim. Cerrahi maske yeter fikrine de bu donemde katilmiyorum. Sey gibi dusunuyorum tamam n95leri saglik calisanlari takiyor cunku pozitif hastalarla temas halindeler. E biz de temas halindeyiz bu donemde. O hastaneye hastalar toplu tasima araciyla gidiyor. Gunde kac tane pozitif hastayla temas ediyoruz belli degil duz vatandas olarak. O yuzden n95 maskeyi daha guvenilir buluyorum. 3m markalarda nefes sorunu yasamiyorum. Ventilsiz alirsam karsi tarafi da korumus oluyorum. Bende durum boyle.


  • hindistan cevizi  (09.11.20 18:47:10) 
Çift maske neden yanlışmış açıklamasını merak ettim. Pandeminin başında maskeye gerek yok diyen "uzmanlar" da vardı hatırlatırım.


  • msb  (09.11.20 19:59:05) 
N95 kullananlar yalnızca kendini koruyor. Lütfen üzerine cerrahi maske de takın. Dışarı verdiğininiz hava filtrelenmiyor.


  • playing star again  (10.11.20 20:18:27) 
Bence karıştırıyorlar, çift kazak giyersen daha az üşürsün ya da usumezsin ile aynı mantık olmasa gerek bu.


  • encokbenisevinnolur  (11.11.20 01:15:04) 
ben de riskli bir ortama gireceğim zaman çift maske takıyorum. ama uzun süre takmanın fazla karbondioksit soluma sebebiyle zararlı olduğunu duydum. bana mantıksız gelmedi.


  • akil kupuru  (11.11.20 17:57:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.