[]

Nezle belirtisi ile test yaptırıp korona çıkan var mı?

Geçende duyuru açmıştım boğazım ağrıyor diye.

Boğazım ve burnumun içi yanıyordu. Birkaç gün sonra (bugün) hapşırığa, şelale gibi burun akıntısına, gözümde yaşarmalara ve kırazıklığa yol açtı.

-Ateş yok
-Eklem ağrısı yok
-Yorgunluk yok
-Tat-koku kaybı yok
-Koronalı biriyle temasım yok ama apartmanda korona olan 5 daire varmış. Mecbur asansör vs ortak kullanım var. Ayrıca kalabalık bir iş ortamım var.

Yarın muhtemelen işte pcr testi yaptıracağım.

Bu belirtilerle korona çıkan var mı aranızda ya da çevrenizde?

Şüphelenmeli miyim sizce? Bu durumda biri işe gelse tepki koyar mısınız?

Telefonum bozuldu, bu halimle mecbur teee Beylikdüzünden Mecidiyeköy'e metrobüsle gideceğim. Sizce gitmeli mi yoksa gitmemeli miyim, siz olsanız ne yapardınız?

 
Yani ilk 4 maddeye yok demişsin, Corona olma ihtimali çok düşük görünüyor.

Normal bir grip gibi davranmanı öneririm. Evde yatıp dinlenerek ve düzgün beslenerek. İşyerimde çalışan biri olsan da bunu önerirdim. 2-3 gün daha çok dinlenmen için uzaktan çalış derdim.
  • pass  (03.11.20 22:21:23) 
Ben de geçenlerde senin gibi burun akıntısı&tıkanıklığı, hapşırık şikayetleri yaşamıştım. "Yok" olarak maddelediklerin, aynı şekilde bende de yoktu.

Doktorum corona testine gerek görmedi, 3-4 güne toparladım.
  • Berck  (03.11.20 22:27:26) 
Şelale gibi burun akıntısı ile pozitif çıkan biri oldu tanıdığım hatta şaşırdık burun akıntısı belirtiler arasında değildi diye ama aşırı bir akıntı idi bahsi geçen.

Bence az da olsa bir şüphe varsa izole olunmalı, bahsettiğim kişinin tüm ailesi pozitifti, diğer aile bireylerinde başka belirtiler oldu.

Metrobüse binmek istemezdim, Mecidiyeköy’e neden gitmeniz gerekiyor, telefon tamiri için mi? Ben olsam ertelerdim.
  •   (04.11.20 17:37:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.