afad deprem riski haritası

e-devlet üzerinden tdth.afad.gov.tr sitesine girip risk haritasına bakmak istedim ama çok fazla bilmediğim terim var. bu site nasıl kullanılıyor? evimizin riskini nasıl öğreniriz?

O işe yaramıyor site. Yapı tasarlayan mühendislerin tasarımda ihtiyaç duydukları zemin parametrelerine erișebilmeleri için yapıldı.

  • temasettin  (31.10.20 23:54:15)
deprem riski degil deprem tehlikesi haritasi bahsettiginiz site. yani yapinizin ne kadar riskli oldugunu degil sectiginiz konumda önümüzdeki 50 yil icinde yüzde 10 ihtimalle asilmasi beklenen yer ivmesini gösteriyor. bu ihtimaldeki depreme dizayn depremi deniyor ve mühendisler binanizi bu depreme göre tasarliyorlar.

  • ben de  (02.11.20 00:47:12)