E-okuyucu onerisi

Merhabalar. Uzun bir suredir kitaplari cep telefonu ekranindan okuyorum. Tahmin edeceginiz uzere gozlere cok zararli bir aktivite. Sorularim su sekilde:
1. Kindle gibi bir e-reader'a gecmem goz sagligim acisindan mantikli mi?
2. Evet ise hangisini onerirsiniz? (ikinci el de olabilir ama neye dikkat etmeliyim lutfen paylasin)
3. Bu readerlarda internetten indirdigim epub vs acabilmem mumkun mu? Cunku her kitabi maalesef satin alamiyorum..

Simdiden tesekkurler.

Ben Kindle Paperwhite kullanıcısıyım, tavsiye ederim. Ancak E-mürekkep kullanan ve arkadan aydınlatmalı başka bir model de (Mesela Kobo) işinizi görür. Epub olayı da bildiğim kadarıyla sorun değil. Hemen hemen tüm e-kitap okuyucular ya direkt epub destekliyor ya da epub Calibre gibi ücretsiz programlarla cihaza uygun formata çevriliyor.

  • salihdt  (29.10.20 15:02:19)
1- Gözleriniz için daha iyi bile olabilir.
2-Kindle paperwhite.
3-Evet. Harici aplikasyonla çevirmeleri yaparsınız uzantıların sıkıntı yok.

E okuyucu ya da klasik kitap tek bir seçim değil. Okuma deneyimini çeşitlendirmek ve daha kullanışlı hale getirmek için bir alternatif teknolojik güzellik. O yüzden kitap okuyan biri iseniz evde bulunmasıda fayda var
  • AlsterWasser  (29.10.20 15:30:59)
1. Evet
2. Ben kobo clara hd kullanıyorum memnunum. Işığı olsun bence, hava biraz karardığında kolaylık sağlıyor baya.
3. Evet açarsınız. Ben zaten genelde ingilizce okuyorum ve yabancı sitelerden indiriyorum, uygun formata çevirip aktarıyorum. Bazı pdflerde özellikle türkçe karakter kullanılan kitaplarda harfler saçmalayabiliyor.

Hafiflik ve okuma rahatlığından dolayı çok güzel alet.
  • jazzabel  (29.10.20 15:39:02)