sıfırdan almanca öğrenmek, tavsiye, metot

iki kuzen kafa kafaya verdik ve dedik ki almanca öğrenelim. ikimiz de lisede ders gördük ama o köprünün altından çok sular aktı.

gramere sonradan bulaşmak üzere en başta alfabe, günler-aylar, tanışma fasılları vs gibi şeylerle başlamayı düşündük. doğru mu düşündük? nasıl başlangıç yapılmalı?

bunun dışında gerçekten almanca bilen ve takıldığımız noktada bize yol gösterecek birileri varsa çok memnun oluruz.

Babbel ve pimsleur yapın.

  • prole  (27.10.20 22:45:15)
youtube, rosetta stone, pimsleur ve duolingo gibi kanallardan eszamanli girebilirsiniz. mukemmel metod aramakla zaman kaybetmeyin. Esas olan farkli kaynaklardan her gun 1-2 saat ugrasmak. En onemli sey istikrar ve haftada 5+ gun ilgilenmek yoksa hicbir yere gelmez.

  • hot potato  (27.10.20 22:55:27 ~ 22:56:01)
eksiduyu.ru

aha burada bir cevabım vardı. bir de aynı soru. bakarsınız bi.

bir de 2.paragrafta yazdığınız şeyi öğrenmek 20dk falan. yani başlangıcın başlangıcının başlangıcı gibi.

edit:
gramere gireceksiniz hocam. almancada gramere ne kadar erken girip içselleştirirseniz o kadar iyi.

ingilizce olsa derdim bol bol kelime öğrenin, 2 3 tense öğrenin geri kalan gramer kendiliğinden oturur zamanla dile maruz bırakınca zaten tarzanca gibi bir dil.

ama almancada hayır. gramere ciddi matematik gibi oturup çalışmak gerekiyor çünkü cidden çok sistematik. ama oturtutunca da güzel oluyor artık pratiğe ve kelimeye bakar.

dile kendinizi maruz bırakın. her koldan. ve ara vermeyin. ben olsam 2 günden fazla almancasız geçirmemeye çalışırım. ayrıca günde 1 saat almanca çalışayım derseniz 129412401 yılda falan öğrenirsiniz. bol bol vakit geçirin işte dille.

bir de kaynak konusunda çok çeşitlendirmenin manası yok. özellikle dil bilgisi bazında tek bir kaynak yeterli. çok dağılırsanız kafa gider.

çeşitlendirmeniz gereken husus duyma, yazma, konuşma, okuma aktiviteleri.
  • AlsterWasser  (27.10.20 22:56:49 ~ 23:06:55)
Takip

  • turkce konusan uzayli  (27.10.20 23:03:28)
Takip.

  • profesor doktor  (27.10.20 23:13:37)