[]

klavye tuşlarının fonksiyonu değişti

klavyemde dört tane ok tuşunun üstünde aynı zamanda parlaklık ve ses ayarı simgeleri var. Fn ile beraber oklara basarsam bu ayarları yapıyordum, Fn'e basmadan oklara astığımda ise sayfa aşağı yukarı gidiyordu.
Şimdi, neden ya da nasıl bilmiyorum, bu ayarlar tersine dönmüş. Sabah bir sorun yoktu halbuki.
Ses ayarı ve parlaklık ayarını sadece ok tuşlarına basarak yapabiliyorum ama okların PgUp-PgDn özelliklerini kullamam için Fn'e basmam gerekiyor.
bunu nasıl eski haline döndürebilirim acaba?
Klavye ayarlarına baktım ama göremedim açıkçası bir şey.

Bilgisayar: Lenovo Ideapad Y700

 
Klavyedeki tuşlardan birinde fn lock gibi birşey olması lazım.

Fn + esc olarak belirtilmiş Lenovo destek sayfasında.
  • inheritance  (23.10.20 23:04:07) 
forums.lenovo.com

Özeti: Biostan düzeltmişler.
  • mikro patlama  (23.10.20 23:05:52) 
ikinize de teşekkür ederim.
İleride bu problemle karşılaşabilecekler için bir not bırakayım.
Fn lock işe yaramadı. Lenovo destek sayfasındaki Bios adımlarını izledim. İki kere denedim gene de olmadı (HotKey Disabled olsun diyordu ve benimki zaten disabled idi).
Sonra düşündüm, zaten Hotkey disabled'da ve tuşların fonksiyonu ters, bir de enabled yapayım, belki işe yarar dedim ve işe yaradı.
Lenovo destek sayfasında da ayarı yanlış yazmışlar ama sonuç alabildim.
Hotkey: Enabled olmalı.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (23.10.20 23:22:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.