Mng kargo rezilliği (Amazon'dan verilen sipariş)

Sorumu başta sorayım: MNG'nin mobil bölge olarak adlandırdığı bölgelerde eve teslimat yapmak zorunda olmadığı doğru mu? Yani düşünün MNG kargonun yaşadığınız yerde şubesi yok ve başka bir ilden geliyor. Ve yakınlarda bir yere park edip diyor ki kargonuzu getirdik falanca yerde bekleyeceğiz tüm gün, siz de ürününüzü almak istiyorsanız gelin alın.?

Olay şu:

Kısaca anlatmak gerekirse, amazon.com.tr'den düzenli alışveriş yapıyorum açıldığından beri. Daha önceleri bulunduğum yerde Mng şubesi vardı. Daha sonra kapandı ve başka bir ilçeden gelmeye başladı. Çok sıkıntılı oluyordu ama idare ediyorduk. 2 aydır o ilçeden de gelmemeye başladı şimdi başka bir ilden geliyor. Gelen ekip güya çok yoğun olduğunu söyleyip mobil bölgede dağıtım olmayacağını söylüyor. Gelip alın ya da iade edelim diyorlar. Ben de gidip alıyordum ama gına geldi. Sonuçta adamlar bunu adresime teslim etmek durumunda. Ad soyad adres yazıyor adres kısmında falanca yerde buluşulacak yazmıyor ki kapı numarasına kadar adresim yazıyor açık bir şekilde.

Bu arada diğer tüm kargolar düzgün çalışıyor şubeleri olan da var olmayan da var. ama hepsi işini yapıyor, eve getiriyor ürünleri. sadece bu Mng böyle.

Konu ile ilgili mng'yi aradım (çağrı merkezini şubeyi değil) evet ekip haklı diyor.
Amazon'u arıyorum başka kargo ile gönderin diyorum sadece Mng ile çalışıyoruz başka kargo ile göndermemiz mümkün değil diyorlar. o zaman eve teslimat yapmalarını sağlayın diyorum, konu ile ilgili mail atacağız diyorlar ama hiçbir şey değişmiyor. satış sözleşmesinde alıcı tarafı belli satıcı tarafı belli ürünün kime hangi adrese teslim edileceği belli.

bu sorunu çözmek için kökten amazon alışverişini mi keseyim napayım daha sakin ve daha sağlıklı düşünen biri akıl verebilir mi?

Musteri hizmetleri de gidip alin dedikten sonra ben olsam amazon baska kargoyla calisana kadar alisverisi keserdim.

Gerekli basvurulari yapmissiniz zaten, koca operasyonu tek basiniza degistirmeye calismak sinirlerinizi yipratir sadece.
  • brkylmz  (18.10.20 17:26:41)
iade et başka yerden al

  • nahtoderfahrung  (18.10.20 17:28:57)
mobil bölgelerle ilgili özel bir maddeleri oluyor kargoların teslimat detayı veren, muhtemelen o'na dayanıyorlardır.

  • passion rules the game  (18.10.20 17:29:00)
Bu en az Mng kadar Amazon'un da rezilliği. Bu türden teslimat sorunları bilinen bir şeyken müşteriye birden fazla kargo firması seçeneği sunmaları gerekirdi. Amazon'la uğraşın veya başka satıcıları tercih edin.

  • mikro patlama  (18.10.20 19:31:24)
Mng kargoya alternatif gelene kadar alışveriş yapmama kararı aldım. teşekkürler.

  • jamiro  (18.10.20 22:47:03)
ürünü almaya gitmeyin.
ürün amazona geri dönsün. sonra kargo elime geçmedi diye "amazon hesabına" iade talep edin. (kreid kartına değil ama).
paranız anında amazon hesabına geçecektir.
sonra aynı ürünü yeniden sipairş edin ve yine iade talebi gerçekleştirin.
sonsuz kere bu işlemi tekrarlayın çünkü oturduğunuz yerden birkaç tıklama dışında kaybınız yok.
en sonunda ya amazon ya mng kargo size hizmet vermeyi ret edecektir.
türkiyede her amazon müşterisi bunu yapsa amazon türkiye olmasada
amazon amerikadaki ortadoğulu olmayan yöneticiler bu durumu fark edecek ve ne oluyor olm türkiyede diyecektir.
  • aslindasorunumpsikolojik  (19.10.20 01:30:35)
@aslindasorunpsikolojik kardeş, bu ancak filmlerde olur:)

  • jamiro  (19.10.20 09:41:13)