Format doğru mu atıldı nasıl anlarım?

Biraz önceki format başlığına ek olarak bir şey daha sormak istiyorum. Kuzenim format attı bilgisayara ama d sürücüsü görünmüyor, bir de Windowsu etkinleştirmemiş. Bunun dışında herhangi bir sıkıntı var mıdır acaba, varsa nedir ve nasıl düzeltebilirim? Bir de şu anki haliyle bilgisayara program yüklesem sıkıntı olur mu, yani Windowsu daha sonrasında etkinleştirsem?

Yani başka bir sıkıntı olma ihtimali var mıdır, varsa nedir? Sormak istediğim buydu

  • namidigerkokuc  (18.10.20 15:25:08)
format öncesinde aynı disk üzerine iki partition (bölüm) açılmış sanırım. bu durumda örneğin 500 gb'lık hard disk 400 gb'lık c: ve 100 gb'lık d: olan 2 farklı disk gibi gözükür windows'ta. formatta bu partition'lar komple kaldırılıp 500 gb'lık tek bir c: sürücüsü haline gelmiştir. eski 2 sürücü boyutu = yeni 1 sürücü boyutudur büyük ihtimalle.

etkinleştirme olayı karışık, windows korsan olabilir veya orjinal olup etkinleştirilmemiş olabilir. bildiğim kadarıyla microsoft artık korsan windowslara çok karışmıyor. en fazla yeni güncellemeleri alamazsınız etkinleştirene kadar. (ondan da emin değilim) istediğiniz programı filan kurun yani, sıkıntı yaşamazsınız o konuda.
  • kalifiye balta sapi  (18.10.20 15:56:39)
Orijinal Windows kodunuz var mı?
Hard disk boyutu c ve d toplamı eskiden neydi şuan c nin boyutu nedir?

  • ykyt  (18.10.20 17:10:03)
Eğer @kalifiye'nin dediği gibi 2 sürücü boyutu = yeni 1 sürücü boyutu değilse muhtemelen raw olarak kalmıştır diskin bir kısmı. Disk Yönetimi'ne girip ayrılmamış bölüm varsa ntfs olarak ekleyin.

  • dr doofenshmirtz  (18.10.20 18:20:49)