[]

şüpheli ilişki hiv testi acill yardim

merhabalar, dün akşam bir kız ile birlikte oldum ama kondom kullanmadım. kızı tanıyorum ama neticede bana şüpheli geldi ve onunla bu durumu açık açık konuştum, endişelendiğimden bahsettim ufak bir ihtimal olsa bile. en son 2 hafta önce bir ilişkide bulunmuş bir başkasıyla ve ben de yarın test yaptırabileceğimizi ve aksi bir durum olmayacağını ama en azından olursa pep tedavisi alabileceğimden bahsettim. evet biraz paranoyağım ama birbirimizi tanıyoruz zaten bu konularda. ama hem çok kısa sürede çıkan hem de 3 aylık bir bekleme süresi gerektirmeyen bir test yapabilecek bir yere ihtiyacımız var anladığım kadarıyla. bilgili birisi varsa önerileriniz nelerdir lütfen benim için çok önemli. kime ne danışmalıyım bilmiyorum pazar pazar.
 
hiv hemen çıkmıyor ki, nedir bu acele? kuluçka süresi var


  • jelly bear  (18.10.20 14:57:39) 
Bir günde HIV çıkmaz. Pazar pazar cinsel yolla bulaşan hastalık testlerinin ne zaman yapıldığnı okuyup biraz sakinleşin, zamanı gelince de gidip testinizi yaptırın.


  • kobuzchu kiz  (18.10.20 14:58:17) 
merhaba, ben bende çıkmasından değil birlikte olduğum kızda çıkmasından bahsediyorum zaten. teste o girecek


  • Ranchoddas  (18.10.20 15:03:03) 
hiç bir şey olmaz bu kadar korkma. hiv bu kadar yaygın değil buralarda..


  • öz hakiki savekong  (18.10.20 15:07:30) 
3 aydan sonra tam kesin sonuç veriyor. daha geçen yaptırdım, parmaktan kan alıp yaptılar. gönüllü test merkezleri oluyor, en azından ben izmirde öyle bir yerde yaptırdım. 3 ay dolunca git ama


  • Barki  (18.10.20 15:11:50) 
hiv çıkmaz da endişelenmen gereken hpv ve hepatit C gibi başka konular var.


  • orpheus  (18.10.20 15:49:32) 
3 ay sonrasında kesin sonuç alırsın. 21 gün sonrasında yapılan bir testte var. Bu test için günümüz teknolojisiyle büyük oranda doğru sonuç veriyor denilmekte.

Kafan rahat olsun istiyorsan kıza test yaptır. Tabi 3 ay kuluçka süresi olabildiğinden bu da %100 olmayacaktır ama olasılık düşer ve rahatlarsın biraz.
  • horowitz  (18.10.20 16:40:10 ~ 16:40:44) 
Bir kere bu kadar panik yapma, önceden korkup kondom takmalıydın ama geçti artık.

Bir kere hiv bu kadar kolay bulaşan bir virüs değil çok şükür, kızda kesin hiv bile olsa bu sana da kesin bulaştığı anlamına gelmez.

Hiv'den önce hepatit ve HPV daha olası, onlara da bakın beraber.
  • John Bloor  (20.10.20 10:31:07) 
HIV den endişelenme ama o kızda yüzde yüz HPV vardır. Geçmiş olsun. Kondomsuz yapalım diyen kızlardan herkes uzak durmalı bence. Uzak duramasanız bile kondom takın.


  • tavish11  (20.10.20 11:10:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.