[]

Paket bitki çayları sağlıksız mı?

Örneğin: markette satılan doğadan marka papatya çayı. Bunlar paketlenmiş gıda oldukları için içersine koruyucu madde ve şeker ilave ediliyor mu?
 
  • mirafiori  (18.10.20 14:58:20) 
İçerisinde neler olduğunu üzerine yazıyorlar. Ben tercihimi demleme çaydan yana kullanıyorum çünkü daha lezzetli ve poşet tadını sevmiyorum. Ayrıca bitki çaylarında değişik karışımlar oluyor. Mesela ballı çay kuru çayın içine balı nasıl koyabilirki.


  • rapisa  (19.10.20 01:37:00) 
Aktardan da alabilirsiniz.


  • anten  (19.10.20 13:11:10) 
koruyucu madde ve şekerden ziyade, poşetlerin yapışmasında kullanılan malzemenin sıcak suyla temas edince sağlıksız etkilerinin ortaya çıktığı söyleniyor.
o yüzden poşet çayın sağlıksız olduğu algısı var.

son kullanma tarihine uyuldukça koruyucu eklenecek bir şey değil zaten kuru bitki.
şeker de içeriğinde yazıyorsa vardır.
yoksa içindeki bitki aynı bitki.
bitkinin kalitesi değişebilir tabii, o ayrı bir konu.
  • blatta hiberna  (19.10.20 13:18:42 ~ 13:19:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.