YouTube takipçi nasıl artırılır?

Romalılar,

YouTube konusunda gayet yeni olan bu kardeşiniz, aşırı meraklı ve sürekli bir şeyler denemekten zevk alıyor ve bu konuda Almanya’da kariyer, yaşam, eğitimle ilgili olan bloğunu YouTube kanalına taşımaya çalışıyor. Bu noktada merak ettiğim konu, nasıl 10binlere ulaşırım? Bi haftada 110a anca ulaştım, ama istediğim şey daha çok kişiye ulaşmak.

Eğer kanalın ismini merak ederseniz bana yazın

Sansasyonel video cekip eksi sozluge dusmen twittera cikman falan yardimci olur. Bir de istikrarli video atarsan YouTube algoritmasi daha cok begeniyor diyorlar ama bilemeyecegim.

Onun haricinde sadece almanyaya egitim icin gitmek isteyen kesime hitap edersen cok buyuyemezsin. Ortalama insana hitap eden temalardan gitmen lazim. Mesela bunun en klise ornegi tukiye'de asgari ucret ne kadar satin alabiliyor vs almanya. Elektonik fiyatlari, arac fiyatlari falan. Tiras konular yani.
  • hot potato  (18.10.20 11:47:04 ~ 11:50:06)
video etiketlerini bol tut. videoda nelerden bahsettiysen yaz hepsini.

  • sutlu nescafe  (18.10.20 12:17:03)
Belli bir kaliteyi tutturarak(laf olsun diye değil de gerçekten sizin Almanya'ya gelmeden önce keşke bunları bilme fırsatım olsaydı dediğiniz bilgiler ve Almanya'da günlük/sosyal yaşamdan kesitler) düzenli paylaşım ve biraz sabır. Yolunuz açık olsun :)

  • leben  (18.10.20 13:14:42)
yillardir almanyada olan biri olarak türkiyeden gelmis birinin almanyada, ingilterede, amerikada neden türkce yasam/kariyer videosu cektigini anlayamamisimdir.

yasam her yerde yasam, calisansaniz bir sirkette calisiyorsunuz zaten, türkiyede yasayanlardan tek farkiniz aldiginiz ücretin birimi farkli.

neredeyse 15 yildir almanyadayim, ögrencilikte yaptim, üretim bandinda iscilikte yaptim, plazalarda da calistim, akademisyenlikte yaptim, sirketler kurdum etc. amac insanlara yardimsa zaten bunu yapacak cok fazla yol var, facebook gruplarindan, almanyadaki derneklere oradan türkiyedeki ögrenci kluplerine kadar. ki bu durumda cektiginiz videoyu zaten bulacak ihtiyaci olan. takipci arttirma istegi ilginc geliyor bana, ihtiyaci olan bulur zaten.

kisaca deneyin elbette, videolar cekin, bilgilerinizi paylasin ama burada takipci sayisi ariyorsaniz yanlis bir yoldasiniz, zaten hobinizde iyi iseniz artacaktir sayi.

bunun yaninda almanyada yasayip vatandas ya da kalici vize sahibi iseniz youtube monetization aciksa vergi beyannamesinde bunu yazmaniz gerekiyor unutmayin. vizeniz eger tek sirkete bagli ise ve sahis sirketiniz yok ise extreme örnek vereyim ama vize iptal nedenidir.

soruya cevap olsun, medyada cok kisiye ulasmanin sekli su anda viral videolar cekmektir.
  • duygusuzromantik  (18.10.20 13:59:51)
Julia’nın çene çalma projesi diye bir kanal var. Ona ulaşıp konuk olsanız belki gelen olur biraz

  • le jeune turc  (18.10.20 16:33:11)