Yavru bir kuş hk.

Birkaç ay önce taktırdığımız klimanın dış ünitesinden içeri giren hortumların deliğini ihmal ettik.Alçı ile kapatamadık.

Hanım, geçen içinden sesler geldiğini böcek olabileceğini söyleyince bugün kontrol ettim.Kuşun biri içine yavrulamış. . Çıkarmak günah dedik. Kuş büyüyene kadar duvar delik kalsın sonra kapatırız dedik ama bu yavru kuş iyi beslenmesi gerek..

Kuşun annesi tarafından doğal beslenme sürecine müdahale edip evden bişeyler verebilir miyiz?

Vermemizde bir sakınca yoksa ne verebiliriz?

anne orada değilken proteince zengin şeyler ve ekmek kırıntısı koyun. mısır, buğday bayılırlar. yalnız önemli nokta şu yavrulara ve yuvaya insan kokusu işlemeyecek. insan kokusu alırsa anne yavruya bakmaz.

  • iddaaci  (17.10.20 22:23:34)
@ idda "insan kokusu alırsa anne yavruya bakmaz"

Kokumuzu bırakıp bırakmadığımızı anlamak zor. Delik derinde ama ön tarafı malum açık, havadar.

Evde ince bulgur var çiğköftelik
ondan verebilir miyiz? Pişmiş mi olmalı. Çiğ versek sorun olur mu? Annesi gelip bulguru görünce uyanır mı?
  • digits  (17.10.20 22:39:15)
elinizle duvarı eşelemedikçe ve yavruyu elinize almadıkça insan kokusu kalmaz. pişmemiş bulgur yer. pişip pişmemesi sorun değil. kendi onu sindirip mayalayıp öyle yavruya kusar zaten. ama aktarda işlenmemiş (çimlenen buğday dersiniz.) buğday alırsanız kilosu 4 liradır. ona 2 ay yeter. yavru da çabuk büyüyüp giderler.

  • iddaaci  (17.10.20 22:50:33)