[]

Evde kendi kendine dermaroller ile microneedling deneyen var mı?

Geçenlerde dermaroller karşıma çıktı da alsam mı diye düşündüm, ama sonra evde kendi kendinize yapmayın diyenleri duydum. Kaşlarım ve sivilce lekeleri için kullanmak istiyordum. Dermaroller alıp kendi kendine bu işi deneyen ve olumlu bir sonuç gören var mı??
 
Bir gaz ve merakla aldım, sokağa çıkma yasaklarının başında (mart nisan gibi) üç hafta arayla iki kez kullandım, peşinden hyaluronic acid serumu sürdüm. Hava ısınıp güneşe çıkmaya başlayınca bir daha kullanmadım, geçen hafta tekrar başladım, üç haftada bir devam edeceğim. Bir de yanına c vitamini serumu aldım.

Kocaman bir güneş lekem var, onun için kullandım, beni aylardır görmeyen cit bakımı uzmanı tanıdığım görünce leke hafiflemiş dedi. Ama hem uzun süre güneşe çıkmadım, hem sürekli güneş kremi kullanıyorum, hem de acnelyse kullanıyorum ara ara. Hepsi birleşince işe yaradı bence.

Evde yapacaksanız özellikle hijyenine dikkat edin, ben her kullanımdan önce ve sonra isopropil alkollü dezenfektanla temizledim aleti. Bir de mümkünse gece kullanın ve ertesi gün güneşe çıkmayın, diğer günler de mutlaka güneş kremi sürün (hava bulutlu bile olsa).
  • kobuzchu kiz  (17.10.20 23:08:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.