[]

Kotlin ile ilgili bi' soru

Selamlar herkese,
Newbie olarak kendimce android dev öğreniyorum.

Hackerrank'te ilerlemeye çalışıyorum da, linkteki problem içinde görseldeki gibi bi çözüm yazdım. Nerede hata yapıyorum acaba?

www.hackerrank.com

Teşekkürler şimdiden

 
absolute difference (mutlak değer) istiyor, dili bilmiyorum ama math.abs falan diye bir bakın, onu dönmeniz lazım.

diğer nokta da bu iş için 2 kere dönmenize gerek yok, tek döngüde p ve s'yi bulabilirsiniz. dolayısıyla bu haliyle bazı datasetlerde timeout da yiyebilirsiniz.
  • plutongezegendegilmi  (17.10.20 20:52:57 ~ 20:53:23) 
plutongezegendegilmi, cok sağol, yardımınla biraz araştırıp bazı yerleri değiştirip çözdüm.


  • ir10  (17.10.20 21:43:24) 
Ufak bir ekleme yapayım, p ve s'yi iki ayrı döngüde hesaplayıp sonuca ulaşmanızda pek bir performans kaybı yaşamazsınız. Karmaşıklık her iki durumda da O(N) olacaktır. (N matris genişliği.) Ama tabii ki daha mantıklı olanı her ikisini de aynı döngüde hesaplamak. Hatta daha da güzeli, tek bir değişkenle de bunu halledebilirsiniz. Şu şekilde:

var diff = 0

for (i in 0 .. n)
diff += arr[i][i] - arr[i][n-i-1]

return abs(diff)
  • wheel  (17.10.20 22:05:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.