Fotoğraf Makinası Sorusu

Merhaba,

Arada sırada şirket için sattığım ürünlerin tanıtım videolarını çekiyorum Nikon D5100 DSLR 'ımla. Fakat görüntü kalitesi ve eski teknoloji olduğundan kartı çıkar tak, focuslamayla uğraş vs. çok yorduğundan başka kamera almaya karar verdim. Sony ZV-1 düşünüyorum. Görüntü kalitesi bakımından sınıf atlatır mı acaba ? Ya da 9000 TL bütçeye kadar ofis içi ürün tanıtım videoları çekmek için ne önerirsiniz ? Kompaktlar DSLR kalitesine yaklaştı mı ? Çok uzak kaldım. Youtube daki inceleme videolarında görüntü kalitesi çok farklılık gösteriyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ZV-1 tabii ki sınıf atlatır. 4k, çok daha iyi autofocus (ki eski DSLR'larda autofocus yok gibi, d5100 nasıl bilmiyorum).

bu kompaktlar (sony rx100 serisinin son üyeleri ve zv-1, video kalitesi olarak dslr'ları geçti. Aynasız olarak çok daha iyileri var ama onlarla da fiyat açısından çok farklı.

Yine de benzer fiyatlara Fuji X-t30 da bulabilirsin gibi geliyor bana. Bu değiştirilebilir lensli aynasız bir makine olur. İleride daha çok opsiyonun olur.
  • nhk ni youkosu  (09.10.20 23:19:21)
teşekkür ederim bilgilendirme için. kafama takılan soru sensör boyutu DSLR ların yarısı kadar. kapalı ortam çekimlerinde görüntü kalitesi çekincem var bu yüzden. kapalı ortamda çekimler için DSLR'den daha kalitesiz görüntü çıkarmaz değil mi ?

  • flacs  (09.10.20 23:55:21)
rica ederim. Sensör boyutu evet önemli fakat teknolojisi de çok değişti. Sizin makinede 800 iso'nun üstüne çıkmayı hayal edemiyorsunuzdur, yeni makinelerde 1600-2000-3200'ler falan gönül rahatlığıyla kullanılabilecek halde :) Siz yine ışıkla desteklemeye çalışın tabii.

bu makine özelinde nasıl bilmiyorum, 1" sensörü var, youtubedan incelemelere bakın bence. Rx100 serisi ile ilgili yorum bulsanız ona da bakabilirsiniz, az çok benzerdir diye düşünüyorum.

Bu arada 4k çekip 1080'e downscale ederseniz daha detaylı/keskin görünen ve noise'u varsa bile azalmış görünen videolar elde edeceksiniz. O da aklınızda bulunsun.
  • nhk ni youkosu  (10.10.20 00:33:44 ~ 00:34:11)