kağıt toplayıcı kadın

geçen gün bi tane kadın geldi. 35-40 arası. abi kartonları alabilir miyim dedi. ben de al dedim. ama üstü başı normal giyimli konuşması da normal. öyle kağıt toplayıcılar gibi konuşmuyor ve giyinmiyordu. dedim ki formeni vereyim onun yanında toplayın. yanlış anlamayın çok mal çalınıyor o yüzden yanınıza vereceğim. neyse kadın topladı.
çıkarsa yine gelip alabilir miyim dedi. dedim ki arkada çok var alabilirsiniz. arka taraflara giremem ben ya dedi.

öyle diyince ben anladım. dedim abla ben geleyim senle korkma. zaten her taraf açık yoldan da görünüyor gözünde bak. ona göre alırsın. kadını arkaya götürdüm. telefonu da aldım telefona bakıyorum kadını dikizliyor gibi olmasın deyu.
neyse kadın topladı. dedi ki arabamı alayım geleyim. ben de kağıt toplama arabası sanıyorum 2016 kasa transporter ile geldi. arabanın arkası kağıt dolu. teşekkür etti. dedim bu arabaya yazık değil mi. yok bu babamın benim arabam tamirde. dedi ben hala şokları yaşıyorum.

bugun gene geldi. yanında da 20-25 yaşarlarında bi kızla geldi. bu sefer bulaşmadım geldi kendi topladı arkaya geçti. yanına genç bekçiyi verdim. yanında gelen kız da onun gibi aynı ama o da kağıt topluyor. üstübaşı aynı bizim gibi. tek değişik nokta ikisinin de saçları. böyle biraz yağlı gibi sanki 5-6 gündür yıkamamışlar gibi. ya da sürekli çalışınca sabahtan akşama kadar kadın saçı öyle darduman olup pisleşiyor yağlanıyor bilmiyorum. kız da hiç kağıt toplayıcıya benzemiyordu. kai piercingi falan vardı.

ne ayak olm bunlar. gelip mal çalacaklar da şantiyede ne var ne yok diye bakmaya mı geliyorlar olay nedir. gece gece aklıma kurt düştü.

gece şantiyedeki işçileri bile çalacaklar

  • basond  (03.10.20 22:08:09)
@basond. sıkıntı şu. lazerimi zaten odamdan çalmışlar ama bilgisayar duruyor. yükte hafif pahada ağır.
ikincisi bizim bekçi hırsız ile karşılaşınca önce kovalayıp polisi arayacağına önce bizi arıyor. kaldım iki arada bir derede. yardım edin memedali bey.

  • turbo sadık  (03.10.20 22:10:16)
hacı sen naptın? ben şantiyeme hayatta almam kağıt toplayıcı falan.

yok mu bunları toplayacak bir atık firmasıyla anlaşman falan. ben onların çöp konteynırlarından alıp oraya attırıyorum genelde.

şantiyede zaten bekçilerin hırsızlarla anlaşmasından bile çok çekiyorum. bir de casing yapan tipleri içeri ne alacağım. yapmasa bile aklına gelir.
  • ozdek  (03.10.20 22:12:07)
Onlar gelmeden kenarda kartonları hazır et, gelince içeri alma kartonları ver gitsinler. Bu arada da güvenlik kamerasının onları ayrıntılı bir şekilde görmesini sağla. Yani bir güvenlik kameran vardır artık dimi??

  • 1bir1bir1  (03.10.20 22:14:03)
@ozdek hocam şu an zaten peyzaja girdim her taraf açıkta tüm saha panelleri kalkmış durumda çoğu yer de kapalı 25 gün sonra geçici kabulum var. e tabii hırsıza kilit olmuyor. ilk zamanlarda ben de asla almam içeri.

çöpleri belediyeye attırıyorum son 3 gün içinde 12 adet kırkayak çöp çıktı.kompozitinden taş yünü pvc'den tut gazbetona kapı kanadı vs vs vs.
kartonlar da sahadan çıksın diye dedim alsınlar temizlensin ama dediğin gibi yaptım galiba. hiç kağıt toplayıcılarına benzemiyorlardı.

@1bir evet güvenlik kameram var.
  • turbo sadık  (03.10.20 22:16:08 ~ 22:17:20)
Çok yanlış. Hırsızlığı geçtim, kadına bir şey olsa, hesabını veremezsin.

  • stewie  (03.10.20 22:17:00)
Tuhaf .
Kadının kimliği ile arabanın ruhsatına bak . gerçekten babasının aracı mı anlarsın. O da biraz şüphelensin. O kağıtları istemekten utanmıyor sen de belgeleri iste. Tuhaf tuhaf bakacak olursa :
güven, kontrole mani değildir.. de
  • Erva  (03.10.20 22:18:04)
Bence kadının arabasını çal. Ters köşe olur.

  • tum haklari saklidir  (03.10.20 22:59:38)
Bence kötüye yorma bunu

Pandemi döneminde işleri kötüye giden çok kişi var.evet arabası evi falan var ama iş güç yok.gittiğim bir fırın var, adamın birisi her gün sıfır gibibir amarok kamyonetle bu fırının önüne gelip meyva satmaya başladı.getirdiği meyvalarda gerçekten çok güzel,özenle seçilmiş gibi.adamın üstü başı fazlasıyla düzgün.evin meyvesini o dönemde sürekli ondan aldım sonunda biraz sohbet ettik.pandemide birini yeni açtığı iki işi kapamak zorunda kalmış,bütün parayıda yeni işyerine harcamış.birilerinden borç almak yerine bunu yapıyorum demişti.işi bozulan herkese çok üzülürüm,bu adama da çok üzülmüştüm.

Kadında kağıt hurdası satıp ayakta durmaya çalışıyor olabilir sadece.
  • duptıs  (04.10.20 00:50:23 ~ 00:51:48)
bence duptıs haklı.

  • proteus  (04.10.20 03:28:35)