[]

Sony A7r II alınır mı?

2020 de hala alınır mı?
statik fotoğraf için kullanılacak.

A7r III mü almak lazım yoksa yeni çıkan DSLR (misal eos 90D apsc) gibi bir makine mi almalı?

sevgiler sagılar

 
a7r2 çok başarılı bir makina tabi alınır ama lens fiyatlarını da göz önünde bulundurun aynasız lensleri pahalı oluyor genelde.

bütçe uygunsa 3 de alınır.

statik foto biraz kısıtlı bir açıklama oldu

detay verirseniz daha çok arkadaşımız fikirlerini söyler.
  • hem şişko hem deli  (01.10.20 16:27:37 ~ 16:31:09) 
sadece fotoğraf için kullanacaksanız; A7r 2 alınız. İyi bir lensle 8-10 yıl idare eder.
A7R3 de aman aman bir yenilik yok. (5 Eksen Görüntü Sabitleme geldi + pil ömrü 2ye katladı + saniyede 10 foto çekebiliyor + HDR modu eklendi.)

  • ankarakecisi  (01.10.20 16:40:23) 
Statik derken, kamera konumu sabit tripod üzerinde ve hareket etmeyen objeler (örneğin mimari) fotoğraflar için. dolayısı ile af hızı çok büyük bir etmen olmayacak.


  • angelofdeath  (01.10.20 16:41:36) 
fotoğraf için 'hala' diye bir şey yok. Orijinal A7'yi bile alsanız güzel fotoğraflar çekersiniz dediğiniz senaryolarda. Tabii ki A7r II'nin artıları var o ayrı.

Alın geçin hayırlı olsun.
  • nhk ni youkosu  (01.10.20 17:29:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.