[]

Covid testi hatalı olabiliyor diyorlar ya?

Negatif çıkanlar için genelde diyorlar, yanlış olabilir içim rahat etmedi tekrar yaptırsam mi diye.

Sorum: Peki testte pozitif çıkıp aslında negatif olan var midir? Bu sebepten gereksiz yere ilaç kullanan, tedavi alan vs?


 
hatali cikabiliyorsa ikincisi de hatali cikabilir. pozitif cikana kadar test mi yaptiracaksin?


  • baldur2  (20.09.20 11:16:42) 
pozitif çıkarsa hata olabileceğini sanmıyorum. Çünkü PCR testinde virüsün veya bakterinin RNA'sına bakılıyor. Olmayan bir şeyi var olarak göremezler. Bundan dolayı negatif olup da pozitif çıkan biri olacağını sanmıyorum. Daha detaylı bilgisi olan yeşillendirsin.


  • Cichard  (20.09.20 11:16:52) 
@baldur2

2.durum hiç konuşulmuyor o yüzden sordum. Yani pozitif çıktım acaba negatif olabilir mi, yanlış mi gösteriyor diyeni hiç görmedim.
  • Cesario  (20.09.20 11:35:07) 
aslına bakarsanız pozitiflerin hatalı olma olasılığı çok daha yüksek siz bakmayın ekşiye veya ana akım medyaya. çünkü pcr testinin muciti bu hastalığın tanı amacıyla kullanılamayacağını sadece araştırma yapmak için kullanılabileceğini ve vücuda hiçbir zararı olmayacak kadar kalıtım parçasında dahi pozitif verebileceği ve kişinin kesinlikle ne hasta ne de bulaştırabilme yeteneğine sahip olduğu ifade ediliyor.

www.virusmyth.com
www.creative-diagnostics.com
telegra.ph
  • sting  (20.09.20 12:17:31 ~ 12:18:00) 
Şu aralar çok yoğun çalışan doktor bir arkadaşımla konuştum, testlerin güvenilirliği ile ilgili sordum bana şunu söyledi :

Eğer negatif çıktıysa bu net bir sonuç değil, hatalı bir test olabilir.
Eğer pozitif çıktıysa korona testiniz doğrudur, virüs kapmışsınızdır.
  • burka  (20.09.20 12:20:45) 
antalyaspor'lularda testin pozitif çıkıp sonradan hemen arkasından yapılan ikinci testin negatif gelmesi...


  • alicandan  (20.09.20 14:29:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.