Yeni mezun mühendis nasıl iş bulur ?

arkadaş ilanların yüzde yüzü tecrübe istiyor nerdeyse , bi umut cv ni atıyorsun belki ik nın iyi gününe denk gelirim diye nafile :( gerçekten iş nasıl bulunur ?linkedln ve kariyernette epey zaman geçiriyorum .

Tanıdık ile. Yoksa eğitim veren kurumların eğitimlerine katılıp oradaki çalışanlarla aranı iyi tutacaksın. Meslek odaları gibi.

  • diffarentiationation  (18.09.20 13:12:38)
* "1-2 yıl tecrübeli" şeklinde geçen ilanlara da başvurmanı öneririm.
* Ne mezunusun bilmiyorum ama MT programlarını kaçırma.
* İlgili firmanın ik'sına özenli bir şekilde hazırlanmış cv ilet (web sitelerinde ik maili mutlaka olur) Linkedin'de de ik personellerini bulup cv iletebilirsin. Ne zaman nereden fırsat çıkacağı belli olmuyor.
* İK danışmanlık firmalarına cv ilet. Özellikle senin alanına yönelik yerleştirme yapanlara ulaşmaya çalış.
  • Lethe  (18.09.20 13:15:24 ~ 13:15:34)
Harita mühendisiyim arkadaşlar , aslında ofiste bir süre imar barışında çalıştım da işte yeterli gelmiyo işverene demek

  • paralanka  (18.09.20 13:19:04)
İşkurun çok iyi yetiştirme programları oluyor, belki telekomünikasyon senin sektörün değildir ama yazılımla ilgilenebilirsin.

  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (18.09.20 13:20:27)
Bu arada ne kadar ücret talep etmeliyim sizce ? genelde 4k falan yazıyorum ücret beklentisine

  • paralanka  (18.09.20 13:20:37)
arazi işleriyle alakalı iş başvurusunda 4k maaş ideal gibi görünüyor. 3.5'a da çekilebilir. büro işleri için 4k'yı bırak 3'ü zor verirler.

büroları gidip gezip konuşmanı tavsiye ederim. ilanlar falan yalan dolan. her gün 1-2 büro git gez. birinin ihtiyacı vardır falan olur bi şekil. en kötü bi tanıdıklarına yönlendirirler
  • avatar is back  (18.09.20 13:25:29)