[]

İnternetten satılan Pitbulları nereye şikayet edebilirim?

s.b.

Cimer?
Siber suçlar ihbar?
Gazeteci ile iletişime geçmek?

Bir sitede satılık atmaca olduğunu bile gördüm.

 
cimer'e yazıp kurum olarak da emniyet genel müdürlüğünü seçebilirsiniz.


  • avianthem  (16.09.20 14:50:19) 
@avianthem

Bir şey de çıkmayabilir anladığım kadarıyla. Çünkü site sahipleri ve ilan verenler "sahiplendiriyoruz" yazmış hep.

Yasa açık ve net aslında:

"8865

l) Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek"
  • Cesario  (16.09.20 15:05:30) 
@cesario

yani şansınızı denemekte fayda var. cimer başvurularını ve sonrasını adım adım takip edebiliyorsunuz çünkü.
  • avianthem  (17.09.20 11:11:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.