[]

Covid19 hakkında bir ben mi saykoyum?

Sosyal medyada arkadaşlarımın heeepsi takılıyor maşallah. Sanki arkadaştan geçme riski yok. Sanki her arkadaş pirüpak.
Komşulara ustalar geliyor görüyorum, maske yok bir şey yok.
Apartmanda kimse maske takmıyor, asansöre maskesiz biniyor millet.
Dışarda sahillerde millet açık hava ne de olsa diye full maskesiz.

Yahu, önlem alan beni garip hissettirmeye başladılar.
Ben mi abartıyorum sosyalliğimi kısıtlayarak?

Siz ne yapıyorsunuz cidden? Geziyor musunuz? Arkadaşlarla toplaşıp cafelerde oturuyor musunuz?
Herkes dikkatliyim diyorsa sokaktaki bunca insan kim?

 
ben gezmiyorum.iş ev dışında dışarı çıkmıyorum. benim anlamadığım sosyal medyada eğitimli bilinçli kesim maske tak bu millet napıyor derken kendileri hep tatil yaptı.


  • mikahakkinen  (16.09.20 13:13:26) 
Haklısınız ki arkadaşların temas ettikleri evde çalışan bir başka kişileri de varsa o da kendi arkadaşı ile görüşüyorsa o görüştüğü arkadaşıfarklı birisi daha görüşüyorsa ddiye sonsuz bir zincir olarak devam ediyor bu... önüne geçmek imkansıza yakın.

sadece 1-3 arkadaşımla görüşüyorum ama kafelerde görüşmedik hiç. Tabii ki onların da başka insanlarla olan temasının (ve benim de muhakkak -aile vs.-) farkında olarak buluşuyoruz. Genelde açık havada oturmak kimsesiz yeşilliklerde maskesiz sohbet ya da bisiklet sürerek değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu da çok sık olmasa da haftada 1 ya da nadiren 2 kere oluyor. Diğer türlü insanın ruhsal bunalımları daha katlanılmaz oluyor (şahsen) çünkü zaten maksimum 1-2 hafta içerisinde havalar iyice soğuduktan sonra hiç çıkamayacağım. En azından şimdilik zor günler için moral depolamaya çabalıyorum.
  • kucukne  (16.09.20 13:19:48 ~ 13:21:41) 
geziyoruz, açık havada gerçekleşen konser tiyatrolara gidiyoruz, arkadaşlraımızla da park bahçelerde buluşuyoruz. eşim sağlık personeli, evden çalışamıyoruz, evde kalmak bu sebeple bizi zaten korumuyor.

hergün işe gidiyorum metro metrobüs kullanıyorum, bunlara mecburken sosyalleşme ihtiyacımızı da gidermek istiyoruz.

tatile de gittik. tatil şeklimizi değiştirdik, otelde değilde ev kiraladık, çok sessiz sakin plajları tercih ettik vs.. ama gittik sonuçta.
  • benaslinda  (16.09.20 13:21:11) 
Valla dikkat etsen de bulaşıyor. Hasta biri yanında öksürüyor ve geçmiş olsun. Maske seni korumuyor "senden koruyor" ve sokakta hasta olduğunu bilmeyen bir çok insan var. Geçen Fox haberde hastanenin önünde bir kadınla röportaj yaptılar. Kadın hasta belli test yaptırdı ve minibüse binip evinde gitti. Şimdi o minibüsteki herkes ne oldu ? Belki bir saat seyahat ettiler birlikte. Ertesi gün kadının pozitif çıktığı haberini verdiler.

Sonuç olarak eğer dışarıyla işim yok diyorsan kendini korursun ama dışarı çıkman gerekiyorsa işin zor haberin olsun.
  • infernalcadre  (16.09.20 13:21:23) 
Apartmanımızda covid vakası var. Adam sürekli dolaşıyor. Çok şükür henüz hiçbirimize bulaşmadı. Kimsenin tedbir aldığına inanmıyorum. Millet işe gelmemek için covidi bahane ediyor ama o klüp senin bu beach benim story atmaktan çekinmiyorlar.


  • suicides underground  (16.09.20 13:34:31) 
Hiç dikkat etmiyorum. Birazdan arkadaşımla starbucksta buluşup spor salonuna gidileceğim.

Başından beri böyleyim. Hiçbir zaman ciddiye alamadım bu salgını.
  • catch the arrow  (16.09.20 14:18:44) 
Maske ve el hijyenine dikkat ederek Pandemi öncesi kadar olmasa da sosyal hayatıma devam ediyorum. Ama tatile gitmedim mesela. İş yerinde çay kahve eşliğinde mola olaylarına girmiyorum. Pandeminin bitiş tarihi belli olsa kapanalım eve de yıllarca hayatımızda kalacak gibi görünüyor. Ne zamana kadar evde oturacağız?


  • auroraaurora  (16.09.20 17:49:02) 
Hayır, abartmıyorsunuz. Doğrusunu yapıyorsunuz.
İnsanlar ekonomik nedenlerle çalışmak için dışarı çıkıyor ama herkes kendisini korumak zorunda. Aynı zamanda önlem almadan gezenler de aslında başkalarının canına kastediyorlar.

  • pro9it9is9  (16.09.20 19:04:41) 
doğrusunu siz yapıyorsunuz. dikkat eden insan zaten dışarı çıkmıyor ki :)

temel ihtiyaçlar dışında dışarı çıkmıyorum, arada hava almak istersem parka gidiyorum, herkesten uzakta oturuyorum.
  • livaneli kadir  (16.09.20 19:14:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.