[]

saat farkları

eskiden her tv kanalının kendi saati vardı. ya da cep telefonu şebekelerinin. biri 1 dakika ileri veyahut geri.. ama şimdi bakıyorum da hepsi aynı saati gösteriyorlar. telefonlar bilgisayarımn saati bile aynı anda dakikayı değiştiriyor. keza tvde de öyle. ne zamandan beridir bu kadar standarta oturdu bu iş?
 
İnternet teknolojileri kullanılmaya başlandığından beri...


  • pass  (15.09.20 00:15:09) 
eskiden cep telefonu şebekesinin saati yoktu. telefonun saatini manuel olarak elle ayarlardık. keza bilgisayarın da öyle. bios pili zayıflayınca geri kalırdı casio kol saati gibi.

şimdi bilgisayar da, telefon da, televizyon da hepsi aynı saati, aynı dakikayı, aynı saniyeyi internetten çekip alıyor. muhtemelen ara ara da güncelliyor. yani bios pili azalıp da geri kalsa bile, internete bağlanınca güncelliyor büyük ihtimalle.
  • kibritsuyu  (15.09.20 01:08:54) 
(bkz: ntp)

broadcast cihazları gps üzerinden atom saati keskinliğinde utc bilgisi alıyorlar
  • orpheus  (15.09.20 06:59:17 ~ 06:59:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.