[]

Direksiyon

Sürücü kursuna yeni başladım, ancak direksiyonu tam kavrayamadım. Nerede kaç tur döndürmem gerektiğinde şaşırıyorum. Yolun durumuna göre değişir biliyorum ama nasıl hakimiyet sağlarım? Gta5 oyunu etkili olur mu? Sürücü kursu dışında pratik yapabileceğim bir araba yok.
 
oyun direksiyonu alıp bazı oyunlarda kullanıp çalışma yapabilirsiniz. iyi bir direksiyon + simulasyona yakın oyunlar reel sürüşe yakınsayabiliyor ama tabi gerçek araba ve trafikteki gibi olmaz.

bence aslında buna da gerek yok biraz daha tecrübe kazandıkça, sürdükçe kafanıza oturur.

tamamen alışmayla alakalı. virajın durumu viraja nerden girdiğiniz kaç hızla girdiğiniz vs vs. hepsi değişken. beyin otomatik yapıyor bunları.

kimse bir formül veremez. günlük trafikte apex noktasına falan dikkat etmiyoruz. sadece ne yaptığınızı bildiğiniz ve sürdüğünüz yola dikkat edince alışınca kendi olur.
  • AlsterWasser  (13.09.20 15:54:43 ~ 15:57:16) 
oyunla falan olacak iş değil.

döndürdüğünde araba dönmesini istediğin kadar dönmüyorsa daha fazla döndüreceksin, fazla dönüyorsa daha az döndüreceksin. pratik yaparak gelişecek ve meleke haline gelecek.
  • kibritsuyu  (13.09.20 16:02:26) 
abi gta 5'le olmuyor. Sürmeden olmuyor . Gerekiyorsa ek ders almak lazım.


  • ycaycayca  (13.09.20 16:29:44) 
çok klasik olacak ama kullandıkça oluyor. aynı senin gibiydim, direksiyonla derdim aynıydı. hoca hep müdahale etmek zorunda kalıyordu direksiyona. pretik yapabileceğin bir boş yer ve araç varsa bol bol pratik yap.


  • pati  (13.09.20 16:32:48) 
Pratik yapmak dışında başka bir çözümü yok.


  • chavezding  (13.09.20 18:38:06) 
her aracin turu farklidir, kullanacagin aracla pratik yapman lazim.


  • cooperr  (13.09.20 19:06:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.