[]

Askerlik Erteleme Sanatı

Benim tecilim Şubat 2021'de bitiyor normalde ama şimdi bir tezsiz yüksek lisans programına kayıt hakkı kazandım; kaydolduğum takdirde 1,5 yıl daha (Ağustos 2022) tecilli sayılacağım onu biliyorum.

Bir de askerlik tehiri diye bir mevzu var, 35 yaşını aşmadıysak yüksek lisans sonrası 1 yıl daha tehir oluyormuş; dolayısıyla benim askerlik toplamda 2,5 yıl mı ertelenmiş sayılacak? Yani ben Ağustos 2023'e kadar erteleyebiliyor muyum?


 
selamlar, şu anda bu sanatı icra etmeye çalışan biri olarak ben şöyle biliyorum.

tezsiz yl yaparsak 1.5 yıl, tezli yaparsak 3 yıl 4 ay tecil hakkı kazanıyoruz. bu süreler bitince başka bir tehir vs. gibi bir şey yok.

ancak şu var, master yaparken tecilinizin bitiş tarihine yakın kayıt sildirip başka bir master programına kaydolursanız böyle böyle 32 yaşına kadar yolu var bu işin.

yanlışsam arkadaşlar beni düzeltsin.
  • makarnavodka  (11.09.20 14:37:05) 
Ben de zamanında bu sanatı icraat edip 15 bin tl ile kurtulan birisi olarak yaptığım şeyi söyleyim. Okuldan 2013 yılında mezun oldum 2015 yılında tezli yl'a başladım. 2017 yılında kaydımı sildirip başka bir okulda yl'a başladım. Tez aşamasına geçmeden tekrar tl kazanırsan tecikin sıfırlanıyor. Böyle böyle 5 6 sene kaçtım askerlikten. Şu an hala yl öğrencisiyim. Sorun olursa cevaplarım.


  • Take it away honey  (11.09.20 15:41:17) 
"Yüksek lisans eğitimini bitirip mezun olan kişiler istemeleri ve başvuru yapmaları halinde askerliklerini 1 yıl süre ile tecil ettirebilirler."

Arkadaşlar böyle bir şey var mıdır? Bitirdikten sonra +1 sene erteleme konusunda bilgisi olan yazabilir mi
  • vedatchilipeppers  (11.09.20 15:49:30) 
var. bitince 1 yil daha erteleniyor.


  • gonzo opera  (11.09.20 23:02:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.