İü açıköğretim yönetim bilişim sistemleri okunur mu?

Ders içeriği olarak pek bir şey katmayacağının farkındayım. Tek sorum bu diploma bilişim sektörü için giriş bileti olur mu? Evet alaylı çok kişi var ama şirketlerin diploma algısı hala duruyor diye düşünüyorum. En azından o algıyı tatmin edebilir bir tarafı var mı?

Sanmıyorum. Diplomasi iş yapan bir bölüm değil bence.

  • eksimeksi  (10.09.20 05:12:30)
yönetim bilişim sistemleri mezunuyum. asıl mezun olduğum bölüm çok alakasız. bende sonradan diploma için okudum ve evet o algıları yıkıyor kesinlikle. tavsiye ederim.

ayrı olarak açıköğretim anadolu üniversitesini tavsiye ederim. iu auzef kesinlikle pişmanlıktır. doğru düzgün materyal yok, çıkmış sınav soruları yayınlanmıyor, sınavlar acayip kazık.
  • delidir yakalayin  (10.09.20 09:07:33)
tamamen aynı durumdayım. bilişimle pek alakası olmayan bir mühendislik okuyorum. planımı şu şekilde yaptım. okul devam ederken 2. üniversite olayından anadolu üniversitesi yönetim bilişim sistemleri'ni de devam ettiriyorum. 2 lisans programı da aynı anda bitecek. okul biter bitmez de bilişim üzerine bir tezsiz yüksek lisans yapacağım. (bilgisayar-yazılım mühendisliği şart değil)
bilişimsiz mühendislik + ybs + bilişim yüksek lisans oldu mu insan kaynaklarının katalog elemelerinde diploma olayını yıkacağımı düşünüyorum. inşallah yanılmam.

  • war of the world  (12.09.20 05:07:22 ~ 05:11:05)