[]

Öğretmenin kendi öğrencisine ders vermesi neden etik değildir?

Sb
 
Fark yaratmak için diğer öğrencilerden kısıyordur, bu bence etik değil.


  • angelus  (09.09.20 15:37:34) 
Kendine kaynak yaratmak için çocuklara kötü not veriyor da olabilir ya da manipüle edebilir


  • kisa  (09.09.20 15:42:02) 
not verecek olan kendisi. Gayet etik davranıyor olsa bile, ders verdiği öğrenci 90-100 alsa huzursuzluk olabilir. Ki sınavda sorduğu sorulara benzer soruları kursta çözdüren hocaları duyduk/biliyoruz. Bu da bazen planlı da olabilir, kimi zaman hocanın tarzı olan sevdiği konular olabilir onları gösteriyor soruyor da olabilir. Her şartta kurs alan öğrenci diğerlerinin önüne geçmiş gibi oluyor.


  • nhk ni youkosu  (09.09.20 15:44:46) 
etik degil mi? catir catir kurs veriyorlar. benim tüm lise ve ortaokul hayatim bu pisliklerle gecti.
hatta annem de ayni okulda 1 yil calisti, kimyaci, baska bir hoca niye 80-90 veriyosun, dusuk ver kurs istesinler demis.

biliyorum @jrrtolkienhayrani, tepki olarak yazdim
  • durgunfoton  (09.09.20 15:48:19 ~ 16:10:51) 
nhk ni youkosu +1


  • fezagezgini_4  (09.09.20 16:00:12) 
Derste iyi ogretmiyor, ogrencileri ozel derse yonlendiriyor algisi, dedikodusu, intibasi yaratabilir bu. Kendi tavirlarini, ogrenciye bakisini, ders anlatis tarzini da etkileyebilir, ogretmenin zaten kendi icinde olaydan bir bulanti hissetmesi lazim diye dusunuyorum. Ogrencilik hayatimda bu ogretmenlere raslamadim maalesef. Ama surucu kursundaki hocadan ozel ders istemistim ehliyet sinavi icin, sen hali hazirda bu kursun ogrencisisin zaten sana extradan ders vermem etik olmaz demisti. Ehliyeti al gel, pratik icin ders istersen o zaman olur ancak demisti. Mavi ekran verip ilk kez o zaman dusunme olanagi bulabilmistim o konuyu


  • freedonia  (09.09.20 16:03:06 ~ 16:05:58) 
Ben orta okuldayken sinif hocası vardi. Anlatir anlatirdi, sonra bu kismi etude gelenlere anlaticam derdi.boyle adamların oldugu yerde kurular da yanar, etikligi sorgulanir. Nasil garanti edebilirsin ki bu ticaretin etik bir sekilde yurudugunu?


  • logisticsmanager  (09.09.20 17:47:39) 
bu tarz seyler binbir turlu cikar catismasi yaratabilir.
- onune kendi ogrencisinin kagidi geldiginde adil notlandirma yapamayabilir
- kendi ogrencisine sinavda soracagi sorulardan tiyo verebilir
vs
  • cooperr  (09.09.20 18:54:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.