Salgın hiç bitmeyecek mi?

Aşı ya da mutasyon seçenekleri gerçekleşmezse yıllarca okullara gitmeyip, maske takıp, yarım, tatsız, bereketsiz bir hayat mı yaşayacağız?

aşı bulunmazsa ve mutasyon (kötüye) vs. gibi şeyler olmazsa, yeterince insan öldükten sonra bağışıklık kazanacak insanlık ve yeni normaller ile hayat devam edecek.

  • AlsterWasser  (05.09.20 21:30:17 ~ 21:30:35)
evet :-(

  • ankarakecisi  (05.09.20 21:30:23)
Bu salgından önceki Sars salgını 1,5 yılda bitmiş. Bu salgın 2019 yılının sonunda çıktı. Daha bir yıl olmadı. Eğer önceki Sars salgını gibi olursa önümüzdeki bir yıl içinde bitebilir. Herkes yazın gelmesine iyi gözle bakıyordu ama bence kış etkileşimi azaltabileceği için (tatil ve gezme anlamında) vaka sayısının azalmasında faydalı olabilir. İşin kötü kısmı Sars salgınları belirli aralıklarla tekrar ortaya çıkıyor. Şimdi geçse bile 10, 15 yıl sonra tekrar gelmeyeceğini kimse bilemez.

  • dissendium  (05.09.20 21:38:50)
bu lanet virus en erken 2025'e kadar bizimle birlikte. 2025 sonrasi normal grip virusu gibi her sene asi olup korunabilinir bir sey haline gelecektir.

2025 dememin sebebi: asi calismalarinin tamamiyle bitirip, milyarlarca insan icin asiyi hazirlamak, ulastirmak ve uygulamak en az 4-5 yil surecek. zaten 2020 bitti sayilir.
  • rm  (05.09.20 21:46:43)
Aşı bulundu. Büyük oranda hafif geçirilmesine fayda sağlayacak. Sürü bağışuklığı yok. Her yıl o aşı güncellenerek yapılacak. Aşıdan sonra en az 5 yıl tedbire devam edeceğiz

  • photo85  (05.09.20 22:41:48)
Aşının 20 yıl sonra bulunduğu bir sürü hastalık var. Bir ikincisi bir kez hasta olmakla bağışıklık kazanılmayabiliyor. Bir doktor bir kez atlatmış, ikincisinde hayatını kaybetmiş. Sürü bağışıklığı deneyen ülkeler de fena çuvalladı. İsviçre ve İngiltere.

  • asaf  (05.09.20 22:46:17)