İş görüşmesinde kçö sorusu sorulur mu

Bir şirket aradı benş gecende alman şirketi burda da fabrikaları var skype yapalım dediler ok dedim. Görüşmede kısa çalışma ödeneğinden faydalandınız mı diye sorsa. Olur mu? Benim şu an çalıştığım şirkette bu durum yoktu biz çatır öatır aldık maaşlarımızı bütün şirket olarak. Bunlara sorsam siz maaşları kesintili mi alıyorsunuz diye olur mu?

olur tabiiki.
ücretsiz izin ya da kısa çalışma yapan personeliniz oldu mu? ne kadar sürdü vs sorabilirsin, sormalısın.

hatta nisan sonrasında home-offic /online çalışma falan yaptınız mı bunları da sorman gerek. bu onların çalışana ne kadar değer verdiğini ve başka konularda da olası tutumlarını gösterir. pandeminin en korkulan zamanlarında (aslında şu an olmalı da neyse) bile köle gibi herkesi zorunlu ofise çağırdılarsa kötü mesela.
  • jimjim  (29.08.20 12:37:38 ~ 12:39:32)
bence hoş bir izlenim yaratmaz.kçö sorulmaz yani.ama pandemi dönemi çalışma şartlarını genel olarak sorabilirsiniz.sadece maddiyat değil işin manevi boyutuna da verdiğiniz önemi gösterir.

  • since1907  (29.08.20 14:34:12)
Mutlaka sor, korona döneminde çalışanlarınızda herhangi bir kesinti yaptınız mı diye de sorabilirsin. Cevap evetse, zaten bir cinslik oluşur, belki seni almazlar ama senin de hayatın kurtulur.

  • roket adam  (29.08.20 18:19:31)
Elbette sorabilirsin. Yalnız yeni alacakları birini kçö yaptırmak için almaz kimse. Zaten bir departmanda kçö varsa oraya yeni işe alım yapmak yasak.

  • kumulatifvergimatrahi  (29.08.20 22:42:38)