kahvaltıda ne yenir?

bizim kültürün aksine yurtdışında kahvaltı çok sağlıklı bir öğün değil diye biliniyor. az yenmesi tavsiye ediliyor.

ben genelde yumurta, bal, kaymak, peynir, zeytin, çay, ekmek şeklinde yapıyordum.

sütlü mısır gevreği ve yumurta yesek yetmez mi?

kahvaltıda yenilebilecek güzel besinler nelerdir?

dünyada kahvaltı kültürü diye bir video vardı.
www.youtube.com

  • ankarakecisi  (23.08.20 17:04:34)
videonun orijinali
www.youtube.com

  • ankarakecisi  (23.08.20 17:06:42)
kahvaltı çok faydalı, mutlaka yenmeli gibi muhabbetler çok gerçekçi değil. Bunlara kaynakça olan bilimsel araştırmalar genelde Kelloggs tarafından fonlanıyor ve Kelloggs da bildiğiniz gibi dünyadaki en önemli kahvaltılık gevrek markası. Ben pandemi öncesinde bi 6 ay hiç kahvaltı yapmadım ve hem daha sağlıklı hissediyodum hem de çok iyi kilo verdim. Kahvaltı yapasınız yoksa yapmayın, öğle yemeği yersiniz direkt.

  • nundu  (23.08.20 17:11:06)
Haşlanmış yumurta, hafif kaynatılmış laktozsuz süt, muz, yiyebiliyorsan yulaf ve bir avuç kuruyemiş önermişti bana bir spor hocası.

  • epistemic_regress  (23.08.20 17:18:54)
Ben şunların bazılarını yiyorum/içiyorum: yumurta, farklı çeşit peynirler, zeytinyağı, ceviz, badem, fıstık ezmesi, mevsimine uygun bir meyve, bergamot çayı.

  • Lethe  (23.08.20 20:47:33)
"Kahvaltı önemli değildir" diyen sözde diyetisyenlere cidden gülüyorum.

Eğer senin kahvaltı anlayışın mısır gevreği+süt ise elbette kahvaltının faydalı bir yanı yok. Ama kahvaltıda tükettiğimiz yeşillik, protein kaynaklı gıdalar (süt, yumurta, peynir)ve kaliteli bir ziyah zeytin gibi zengin gıdalar acaba hangi öğünümüzde var başka ?
  • Avoiding The Puddle  (23.08.20 21:32:57)
sagliksiz olan kahvalti etmek degil, edilen kahvaltinin saati, sabahin korunde kan sekerini ziplatmak butun gun ac ve halsiz hissetmnize neden olabilir...misir gevregi falan islenmis gida geciniz...

kahvalti saatini 11-12 ye kaydirip guzel bir omlet yaninda peynir zeytin yesillik ceviz vs...

eger disarda iseniz yaniniza alabileceginiz biraz ceviz badem, muz olabilir...
  • cairo  (24.08.20 09:21:15)
Amerika'daysan peanut butter ile strawberry Jam'i kizarmis ekmege sureceksin. Yaninda da black coffee, simdi Amerikali oldun.

  • baldur2  (24.08.20 09:24:00)
Acıkınca ye *
Esas kural bu
Varsa meyve+peynir kahve seviyorum ben
Ne bulsam onu yiyorum
Genelde acıkmayı bekliyorum kahvaltı için
Günde 2 öğün yemiş oluyorum geç kahvaltı + erken akşam yemeği
  • photo85  (24.08.20 21:50:21)