[]

Beklemeli mi yoksa adım atmalı mı?

Ben 28E, o 23K.

6 aylık ilişkimiz beni terk etmesi ile bitti. Bir süre peşinden koştum. Olayın sıcaklığı ile aslında yaşananları çok büyüttüğümüzü anladım. Neredeyse 2 ay oldu son iletişimden bu yana.

Her yerden engellemişti. Engeller kalktı ve hayatında ilk kez Instagram profilini halka açık yaptı. 10 gün boyunca hikayeler paylaştı. "Aşk lazım" temalı ve üzerime alındığım hikayeler.

2 hafta önce beni aradı. Başkası ile telefondaydım. "Kediler nasıl, tek amacım kedileri sormak. İyi veya kötü demen yeterli" şeklinde mesaj atmış. 1-2 saat sonra dönüş yaptım arayarak. Ben esprili ve sıcak kanlı şekilde konuşurum diye umuyordum. Olmadı. Nötr ve soğuk arası gittim geldim. Her konu veya sorusundan sonra 3-5 saniye sessizlik oldu ve sessizliği bozmayı hiç istemedim. Kendisi başka sorular sorarak sessizliği bozdu. 10 dakikalık görüşmede 2-3 soru sordum anca. Konuşmamız benim ne yaptığım, aile fertlerim, kedi ve köpeklerim üzerineydi. Sesi berbattı. Çalıştığım yerden bir kız ben telefon ile görüşürken "Naber, hadi gelsene" gibi bir şeyler söyledi. Bunun üzerine "Ben kapatayım, senin işin var" dedi. En son "Bir ara görüşelim" dedim ve "bakalım" diye cevapladı.

2 hafta geçti. Sizce aramalı mıyım veya sosyal medyadan takip atmalı mıyım? Beni araması bir adım atmak mıydı? Şimdi bir adım da ben mi atmalıyım? Yoksa ondan hamle beklemeye devam mı etmeliyim?

Not: Yoluma bakıyorum. Spor salonuna gidiyorum. Hobi edindim. İkinci bir işte çalışıyorum.
Not 2: Bir şans daha vermek isterim. Ama ele ayağa düşmek istemem tekrar.
Teşekkürler, saygılar.

 
Kusura bakma ama buram buram kalitesizlik koktu. Hiçbir şey yapma.


 • ruhen hastayim ben  (21.08.20 18:26:34) 
Sen tekrar birlikte olmak istiyor musun?


 • epistemic_regress  (21.08.20 18:27:26) 
@epistemic_regress, bir şans daha vermek isterim.


 • Amory Lorch  (21.08.20 18:28:56) 
Biraz sündürmüşsün olayı, eski sevgilinin duygudurumu tamamen değişmiş olabilir bu esnada. Adım atma sırası sende ama sonuç alamayabilirsin. İçimde kalmasın diyorsan sosyal medyada takip etmekle baslayabilirsin. Gelen reaksiyona göre pozisyon alırsın. Olumlu bir geri donusy alırsan da çok uzatma ama "Tekrar deneyelim isterim" de direkt. Bol şans.


 • epistemic_regress  (21.08.20 18:33:23) 
@j r r tolkien hayrani, bütün yaptıklarını yanlış yorumlamış olmaktan korkuyorum. Yani reddedilmekten.


 • Amory Lorch  (21.08.20 18:51:01) 
Sen mutlaka onun çok farklı çok olgun olduğumu falan düşünüyosundur mutlaka ama kız 23 yaşında be abi. Uçan kuştan ilgi gördüğü şu yaşında eski sevgilisiyle arkadaş kalmaya kıymet vereceğini falan mı sanıyosun? Yanlış anlaşılacak bişey yok. Yanlış anladıysan da büyüttüğün olayın özrü olsun senin kendince vereceğin şans. Boşver. Hüzün dediğim şeyleri bırak ikinci baharımızda yaşayalım biz gençlere yakışmıyor bu duygu. Ara mesaj at özledim tülaaay de. Kim ne diyecek.


 • IncredibleMau  (21.08.20 19:04:30) 
önceki duyurularını hep üzülerek okumuştum hocam. kız arkadaşın inanılmaz manipülatif biri ve o seni ezdikçe sen daha çok bağlanıyorsun her seferinde.

bu seferki duyuruna üzülmedim ama. herkesin bir sınırı vardır. sen daha kendi sınırına ulaşmadığın için tekrar denemek istiyorsun. bence dene de. insan hak ettiğine inandığı hayatın peşinde koşar bence.
 • rusalka  (21.08.20 20:44:07) 
hocam kız geri dönmemiş ki neyini düşünüyorsun?
görüşelim demişsin bakalım demiş.ele ayağa düşmek istemiyorsan yoluna bak bence.

 • high hopes of the sozluk  (21.08.20 22:26:00) 
@high hopes of the sozluk, niye aradı o halde? Soğuk konuşmam belki de çekinmesine sebep oldu. Engeli kaldırması, hikayeler atması. Bilemiyorum @high hopes of the sozluk, bilemiyorum. Aramamak için bu kadar dayandım. İçimden bir ses o arayacak, engeli de kaldıracak diyordu. Şimdi de aramalıyım diyor.


 • Amory Lorch  (21.08.20 22:33:14) 
@Amory Lorch eski duyurularına baktım da abi aman diyim uzak dur.ama sen sanki kararını vermişsin gibi.
he ne olur dersen barışalım dersin, reddeder veya barışırsın tekrar ayrılırsınınz %99 ama bu seferki ayrılığınız daha kırıcı olur büyük olasılık.2 durumda da hayatın sonu değil sonuçta risklerini göze aldıysan yardır gitsin :)

 • high hopes of the sozluk  (21.08.20 22:43:20 ~ 22:44:46) 
kız çok tehlikeli. sana acilen rebound sevgili lazım. yoksa unutamayacaksın


 • dafuq  (22.08.20 16:46:47) 
Eski duyurularınıza göz gezdirdim, çok çocuk ve çok yorucu kız tipi. Sürekli ilgi, göremeyince hakaret vs. Bilmiyorum 2 ayda ne kadar büyümüştür. Siz de bence eski duyurularınızı okuyun o günleri hatırlayın ve aynılarını tekrar yaşamak istiyorsanız başlayın. Bence evet size adım atmış, sizden hamle bekliyor. İllâ başlayacaksanız halâ aynıysan olmaz diyerek girin de tavrını görün. Büyümüşse hatalarını kabul eder aynıysa yine trip, direkt kaçarsınız o zaman:)


 • Cremisi  (22.08.20 17:21:28) 
Hic haddime degil, doktor falan da degilim ama sadece sunu söyliycem: "Borderline" diye google'da bir arama yapin ve birazcik okuyun.


 • catgroove  (22.08.20 17:42:31) 
Gönül işleri konularında "bakalım" "inşallah" diyen kızlara acayip uyuzum.
Valla on numara olmuş o arkadan ses duymalar filan. Hiç uğraşma dünya kalabalık sana kız mı yok boşver. İnstadan öyle şeyler yapan insandan uzak olmak gerek.

 • infernalcadre  (22.08.20 21:00:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.