[]

Borsada RTA hissesi neden dansöz gibi oynuyor?

Bu kağıdı çözebilen var mı aranızda yav? :)

Son günlerde bakıyorum. Hisse 50 TL ile güne başladı diyelim.

Bi %10 eksi yiyor 45 TL'ye düşüyor, akşama artı %10 artıyor 55 TL oluyor. Gün içinde bir %10 artıya geçiyor bir eksi %10'a geçiyor.

Niye böyle bu kağıt?

 
1 sene içinde 1 liradan 50 liraya çıkması daha ilginç bence.


  • sutlu nescafe  (20.08.20 19:04:51) 
DMO ile PCR kit anlaşması yaptığına dair bir yorum okudum. Yükseliş beklentisi ile alanlar vardır, arada kar satışları oluyordur. Fake alım yorumu da var. (borsa konusunda bilgili değilim, iki gün üst üste duyunca merak edip araştırdım az önce)


  • zihua  (20.08.20 19:06:26) 
Son birkaç haftadır gün içinde bir tavan yapıyor bir taban. Dansöz adeta..


  • Cesario  (20.08.20 19:30:50) 
arkadaşım karantinadan önce alınır. uçup gidecek demişti. bunu dediğinde 8 lira civarındaydı. almadım. daha sonra 20 oldu. insin alırım dedim. uçtu gitti :)


  • sutlu nescafe  (20.08.20 20:47:25) 
speki çok. yeni gelen yatırımcı buna hisseye yöneliyor. tavandan alım yapıyor.


  • false pretension  (20.08.20 21:02:57) 
çok yüksek işlem hacimli bir hisse ve geçtiğimiz cuma günü devlet malzeme ofisi ile covid kiti üzerine satın alım anlaşması yaptıklarını duyurdular. benim bile bu hissede günde 2 al 2 sat yapmışlığım var. oynak olduğu için riskli. riskli olduğu için getiri-götürü ihtimali fazla. getiri-götürü ihtimali olduğu için riskli. normaldir anormal bir durum yok bence böyle bir gündemdeki böyle bir ürünü olan hisse için.


  • ala09  (20.08.20 22:46:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.