amerika'ya antibiyotik götür tavsiyesi

yoğun bir antibiyotik götür tavsiyesi var.

şimdi ben türkiyede kafama göre antibiyotik kullanmıyorum. gidiyorum gerekirse doktor yazıyor. amerika'da bu şekilde yapamam mı? sonuçta sağlık sigortam olacak.

bir de antibiyotiği ne zaman ve neye göre kullanıyorsunuz? yani diyelim gittim augmentin aldım, bunu ne zaman içeceğim. hastalandığımda kafama göre mi, dozajı vs?

Doktor tanidiginiz varsa onu arayacaksiniz sikayetlerinizle, o diyecek ic-icme. Ben oyle yapiyorum.
Ama asil OTC ilac goturmeniz lazim. En cok onlar para tutuyor.
Besin destegi vs sakin goturmeyin, amerika bu isin membagi
  • kuehles blondes  (18.08.20 19:42:14)
Adamlar kolay kolay antibiyotik yazmazlar. Benim senede bir grip sonrasi kulak agrim oluyordu, kronik. Antibiyotiksiz gecmiyordu, markasi belliydi ve en az 1 hafta kullanmam gerekiyordu. Neyse, kisin ortasi, kulak agrim tuttu bir baktim yeterli hap kalmamis. Hemen doktora gittim, dedim durum bu muadili ne varsa bana 1 haftalik yaz. Bir suru tatava, ilk gun zaten yazmadi duzelir kendisi dedi geri yolladi, ben kotulestim. 3-4 gun sonra tekrar gittim bu sefer yazdi, 3 hap. Ulan diyorum 1 haftalik yaz, yok yazmam dedi gecmezse tekrar gel dedi. Gecmedi tabii, 4 gun sonra tekrar gittik, herif yine 3 hap daha yazdi falan filan, bir suru rezillik.

Ozetle, sik kullandigin ve ise yaradigini bildigin ilaclardan birkac kutu goturmeni siddetle tavsiye ederim.
  • cooperr  (18.08.20 19:55:11)
sizinle ayni dusuncelere sahip olarak abd'ye gittim gecen sene. fellek fellek ilac dilendim ondan bundan. o daha kotu. tr'de varsa doktor tanidiginiz durumu anlatin ve en azindan soguk alginligi icin ilaclar, dis apsesi, kulak iltihabi gibi hesapta olmayan ama olursa caninizi cok sikacak seyler icin ise yarayacak ilaclar genel kullanim icin uygun olan antibiyotikler yazdirin yaninizda goturun. sizin ihtiyaciniz olmasa muhakkak bir yakininizin abd de ihtiyaci olacaktir. burdan hangi amacla gidiyorsunuz nasil bir sigorta soz konusu bilmiyorum ama genel hatlariyla yapilan sigortalar basiniza gelecek bir kaza sonucu gecireceginiz acil mudahele ve ameliyat gibi seyleri kapsiyor. onlar da muallak. abd de olseniz cenazenizi buraya yollamak icin ailenizden yuklu miktar paralar talep edilecektir bundan emin olarak amerikaya gidin. is yerinde calisirken is kazasi sonucu ayagimi yaktim. isyeri saglik ocagindan hallice bir yere gonderdi beni. is yeri sigortasi dahil 3 ayri sigortam vardi. daha kapidan girdigimde doktoru gormeden fatura getirdiler 1200$lik. kendinize dikkat edin. pandemi surecinde amerikaya gitme cesareti gostermeniz cok iyi bir nedeniniz oldugunu dusundurdu bana. yolunuz acik olsun

  • mekare  (18.08.20 22:04:21)
Saglik sigortanizin kapsami da onemli. Esimin sag sig 500$ deductible var. yani 500$ kadar kendiniz oduyorsunuz. Simdi zaten tr de idrar yolu enfk oluyorsunuzdur ve antibiyotik ile geciyor bunu biliyorsaniz yaninizda goturup kullanacaksiniz. Hem dr gittiniz yazmayadabilir, cok zor yaziyorlar

  • oscar  (19.08.20 04:42:27)
katiliyorum. antibiyotik yazmazlar kolay kolay, git yat dinlen diyorlar, gebersen bile. uahsudahaha.

  • baldur2  (19.08.20 07:26:00)