Feminist Kadın Dernekleri

Bildiklerinizi yazar mısınız? kadın derneklerinin toplu listesine ihtiyacım var.
Ayrıca kadın hakları için aktif çalışan sivil toplum örgütlerine de ihtiyacım var.

Edit: Sosyal Sorumluluk Projesi üzerine, İstanbul Antlaşması da gündemdeyken aciliyet arz ediyor biraz. Moderasyon bir iki gün kadar gündeme taşırsa çok memnun oluruz.

İşinize yarar mı bilemedim ama şunlar var. Biri vakıf diğeri kooperatifmiş.

filmmor.org
ucansupurge.org.tr
  • kendi helvasını kavuran zombi  (11.08.20 14:33:16)
türkiye kadın dernekleri federsayonundan detaylı bilgi alabilirsiniz diye düşünüyorum.

tkdf.org.tr

kadın cinayetlerini durduracağız platformu var.
kadincinayetlerinidurduracagiz.net

ka-der e bakabilirsiniz;
ka-der.org.tr

kadın emeğini değerlendirme vakfı;
www.kedv.org.tr

simurg var ama daha çok kadın emeğini değerlendirme ile ilgili;
simurg.org.tr
  • Phoebe  (11.08.20 15:15:11 ~ 15:19:24)
www.keig.org
www.sivilsayfalar.org
siginaksizbirdunya.org ve Linkler kısmı
www.kadinininsanhaklari.org
bianet.org (156 örgüt listesi var sonda)
www.stgm.org.tr

Ayrıca KADER gibi derneklerin Twitter'da takip ettiklerine bakarsanız diğer oluşumlara da ulaşabilirsiniz.
twitter.com
  • kaset  (11.08.20 19:29:34)