n95 maskenin hangi versiyonunu almak gerek?

internette var ama bunlar orijinal mi değil mi nasıl anlarım? amerika'ya gideceğim ve tam korumalı düzgün maskeler almak istiyorum.

3m'in n11'deki 15 tanesi 220 lira maskeleri orijinal midir?

cerrahi maske alsan yeterli n95i zaten nefes alamıyorum diye çıkaracaksın bir süre sonra

  • argent dawn  (09.08.20 18:08:18)
sürekli kullanmayacağım abd'ye gittiğimde otobüs yolculuğu yapmam gerekiyor orada giyeceğim. abd uçuşunda da kullanırım galiba.

  • antikadimag  (09.08.20 18:14:17)
m.n11.com

Ben buradan N99 ve N95 aldım. Arkadaş bana önerdi.
  • howfaristhesky  (09.08.20 18:34:36)
marka farketmez ama maskenin tam oturduğuna emin olun, yanlarından hava kaçırmamalı. en ufak bir kaçak bile maskeyi boşuna takmanıza neden olur.

normal yürürken vs sosyal mesafede cerrahi yeterli ama uzun süre kapalı yerlerde n95 ile korunmak gerek.
diğer yolcuların hepsi cerrahi maskeyi doğr taksa hiç sorun olmazdı, maskesiz bile kapmazdınız ama millet burnunu açıyor, çeneye takıyor vs.
  • masseter  (09.08.20 18:42:04)
o kadar saat n95 maskeye dayanabileceğinizi sanmıyorum:( nefes almak çok çok zor çünkü.

  • makbur  (09.08.20 21:30:51)
Bu arada doğru kullandığınızı anlamanın bir yolu da yüzde iz çıkarmış olması.

Eğer çıkardığınızda yüzünüzde maskenin izi çıkmamışsa çok da korumamış demek oluyor.

Bununla nefes alması çok da zor değil aslında, bir noktadan sonra alışıyorsun... :/
  • masseter  (09.08.20 23:09:52)