[]

gönül ilişkisi diyeyim (başlık bulamadım)

arkadaşım beni uzaktan bir akrabasıyla tanıştırdı daha pazar günü. yüz yüze görüşmedik zaten uzak mesafe...hatta istanbul-muğla arası diyeyim.

bu kişi pazartesi günü bana mesaj yazdı, ondan sonra gene ara ara yazmaya devam etti. arkadaşıma da benim için sıcakkanlı, sempatik vs demiş, nasip olursa olur demiş ki hatta kendisi direkt yazmış arkadaşım sormadan.

ancak bana da hiç mesaj yazmıyor. zaten mesaj olayını pek sevmiyorum ben; ancak 5 gün olmuş, ben bir ara "akşam sen işten dönünce konuşuruz" dediğim zamanda bir dönüş alamadım. insan sesimin rengini bile merak etmez mi?

zaten fotoğrafla kimseye aşık olacak değilim de (yaş 30 olunca) bu kişiyle olmayacağı kesin değil mi?

 
Nasip olursadan anladığım kadarıyla evlenmek için evlenecek sanırım. Arada pek hoşlanma, gerçek bir ilgi yok gibi. Zorlama bence.


  • aramızda kalsın  (08.08.20 00:33:57) 
evlenmek ve düzenli bir hayat istiyormuş, evet. bir de ikimiz de memur olunca sanırım mantıklı gelmiş olabilir.

tabi mantığı da reddetmiyorum. ancak, insan bir sesimin tonunu, rengini merak eder. whatsapp da durum paylaşmaya vakit bulurken (instagram'da da yapıyormuş, benim hesabım yok) bir memurun beni arayamayacak vakti olduğunu düşünmüyorum. akademisyen değil. eğitim de almıyor. vakti var demek istiyorum.

"evlidir kesin" diye düşünen olursa; çok yakın arkadaşımın akrabası ve kesinlikle evli değil. aklında biri varsa bilemem, o zaman arkadaşım konuyu açmadan neden kendisi özellikle ona mesaj yazıp "nasip olsun isterim" gibi sözler yazar ki...hem de beni arayıp bana vakit ayırmaması, tanımaya çalışmaması durumu varken...

artık iyice umudumu kestim gönül işlerinden.

"hayırlısı" diyeyim ben de ve kesinlikle zorlamıyorum. demek ki istemiyordur.
  • ersen sevdalisi  (08.08.20 00:39:47 ~ 00:43:00) 
Hoşlanma olsa ne olacak yani bir taraf Muğla bir taraf İstanbul. 30 yaşından sonra uzak mesafe ilişkisi dünyanın en saçma işi.


  • elorelia  (08.08.20 00:52:25) 
30 yaşından sonra uzak mesafe ilişkisi çok saçma, katılıyorum. tanışmak için ayda bir hafta sonları görüşsek bile vakit kaybı bakınca...ilk defa tanışılan biriyle belli bir yaştan sonra olacak iş değil.


  • ersen sevdalisi  (08.08.20 00:58:05) 
başka düşündükleri de vardır, onlar olmazsa sana döner.


  • anais  (08.08.20 11:59:37) 
Telefonda konuşmayı sevmeyen/beceremeyen biri de olabilir. Yüzyüze görüşmeden karar vermeyin.


  • John Bloor  (08.08.20 12:22:52) 
"Akşam sen işten dönünce konuşuruz" demişsiniz ve yanıt gelmemiş.
Kendi haline bırakın. Boşverin. Bu kişiyle bir yere varacağını düşünmüyorum. En azından, yanıt vermemek saygısızlık bir kere.

  • pro9it9is9  (08.08.20 13:56:48) 
son gelişmeyi yazayım. birkaç saat önce "aradaki uzaklık zorlayacak bizi sanırım" yazmış (mesafe demek istedi muhtemelen) bir de şaşkın yüz emojisi atmış. ben de "sizden bir beklentim var gibi düşünmeyin. gönlünüze göre nasip olsun yaşamınızın her alanında. hayırlı günler" yazdım. o da "teşekkür ederim. çok iyisin. hoşçakal" yazmış.

artık insanları anlamaya çalışmıyorum. aynı şehirde olsak bile görüşmeye gelmeyen sadece mesajla ilişki sürdürenler var.
  • ersen sevdalisi  (08.08.20 15:15:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.