Üsküdar'da Tek Başına Yaşanabilir Bölgeler

Üsküdar'da metro hattına yakın civarda oturulabilir yer ararken şu ve öncesi gibi entrylere denk geldim (özet: torbacılar, ara sokaklardaki gaspçı vb)

eksisozluk.com

Bağlarbaşı, Murat Reis, Selamıali tarafında gayet güzel evler de var ama üstünü çizmeli mi bu durumda? Metro güzergahına yakın önerebilineceğiniz başka muhit varsa tik garantili :)

Teşekkürler

Üsküdar'ı iyi biliyorum. evi sahibinden gibi yerler aratırsan, en uygun evlerin Selamiali ya da sultantepe'de bulursun. Sultantepe tarafında evler dipdibe, karşı komşuyu görmemen için bütün kalın perdelerin sürekli kapalı olması gerekir. balkona falan çıkılmaz. selamiali'de de havalar iyi olduğunda herkes dışarda. mahalleden geçerken yerlerin çöp dolu olduğunu görürsün. çekirdek kabukları yerde olduğunda kızıyoruz ya, burada her şey yerde. sokağa sandalye atıp oturuyorlar. iç sokakları gezmedim, yanlışlıkla giden birinin yolunun kesilip hesap sorulduğunu duydum. oturanların genel yorumu ise, mahallelinin bir zararının olmadığı yönünde.
sahilden yürüyerek arkadaşlarıma çok gittim, o mahallenin yokuşunu çıkarken de roman vatandaşların bir kötülüğünü görmedim. ama rahat insanlar. sokağı evleri gibi kullandıkları için, atletle, ellerinde çay bardağı, bir şeyleri tartışabiliyorlar.

Bağlarbaşı ve fıstıkağacına doğru çık derim. oralarda güzel yerler var. genelde oturanlar en az 40 yıldır orada duranlar. arka sokaklarda çok nezih siteler de var. binalar eski, ama sakin, oturanlar gürültüsüz olabiliyor bazı yerlerde. zaten gezerken anlarsın. ama kira için 2.500'ü gözden çıkar.

Marmaray'a yürüme 5 dk yürüme mesafesi olan her yerden uzak durmanı öneririm kısaca. içi sıfır yapılmış, çok güzel daireler var ama komşu içini yenilemediği için rastgele insanlara veriyor evi. komşularla sıkıntı yaşarsın.
  • lovemyself  (05.08.20 22:55:20)
bütçe önemliyse ahmediye ve valide atik'te evler birazcık daha uygun.
icadiye-fıstıkağacı kısımları ideal
selamsız denen selami ali'ye üsküdar'da oturan biri olarak pek cesaretim yok:) ama bir şey yaşadığımdan değil duyumlardan sadece.
  • siyah gece  (06.08.20 00:22:19)
aziz mahmud hüdayi tarafında yalnız yaşadım birkaç sene, kendi halinde temiz güzel bi mahalleydi. doğancılar parkı çevresi de iyiydi. 10 yılda değişmemişse :)

  • asisamus  (06.08.20 00:56:23)
ben birkaç hafta önce üsküdar belediyesinin oralara taşındım. evden çıkıp marmaray'a yürürken bazen hayata lanet ediyorum tipleri gördükçe. ki bu yürüdüğüm yol gayet ana cadde. ben üsküdar'a çıktığıma pişmanım açıkçası şimdilik, kira uygun ama birlikte yaşadığın tipler çer çöp. tekrar seçim yapacak olsam kesinlikle üsküdar liste dışı kalır.

  • mg3929  (06.08.20 08:44:22)
sultantepe'de 3 ay, mimar sinan'da 1 ay, valide-i atik'te 1 yıl yaşadım. şu an da 2 aydır murat reis'te yaşıyorum. sultantepe çok güzel ama evler genelde eski. yine de 1 numaram sultantepe olur. şu an yaşadığım murat reis mahallesi 2 numara benim için. herhangi bir problemle karşılaşmadım. valide-i atik de ise birkaç problem yaşadım. orayı pek tavsiye etmiyorum. son olarak mimar sinan'da beşiktaş store'un yanındaki apartta 1 ay zorunluluktan kaldım. cadde kenarı olduğu için çok gürültülü. tavsiye etmiyorum.

benim deneyimlerim böyle. ayrıca selami ali'de yaşama bence. fıstıkağacı güzel. ahmediye ve aziz mahmut hüdayi de fena değil.
  • birmilyonunvarmi  (06.08.20 08:47:54 ~ 08:49:37)