Hanımlar güzellik ve sağlık için ritüellerinizi paylaşır mısınız?

Örn: selülitlerim azalsın diye kuru fırçalama yapıyorum gibi.

en onemli guzellik rutini her gun gunes kremi (gun icinde gerektikce yenilenecek), her aksam o gunes kremini duzgun bir sekilde yikamak (tercihen yag bazli bir yuz yikama urunuyle) ve genel olarak gunesten uzak durmak.

  • hot potato  (05.08.20 18:25:26 ~ 18:31:17)
Hindistan cevizi yağıyla karbonati karıştırıp dişine surdugunde dişlerini beyazlattigini söylemişlerdi. Deniyorum şu an, ise yararsa haber veririm.

  • epistemic_regress  (05.08.20 18:34:17)
karbonat+limon = diş lekelerini götürüyor, denendi. %100 çalışıyor.
elektronik başlıklı diş fırçaları daha beyaz dişlere ulaşmanı sağlıyor.
duştan sonra bebe yağı tüm vücuda sürersen çatlaklara önlem ve cildini düzenli kullanımda bebek gibi yapıyor.
saçlara argan yağı duştan sonra, düzenli kullanımda kuaförler bile saçın nasıl bu kadar sağlıklı diye soruyor.
ennn en önemlisi bol bol su. günde en az 2lt
selülitlere kuru fırçalama yetmiyor, günde en az 5km yürüyüş direk bitiriyor.
stresten uzak durursan gözlerinin bakışı bile değişiyor. Makyajsız bile çok güzel ve sağlıklı görünüyorsun.
  • apurucikipi  (05.08.20 18:57:01)
Dişler için karbonat vs. kullanmayın bence. Diş hekimleri varken haddimi aşmak istemem ama korkunç zarar veren bir şeymiş. Diş için işini iyi yapan bir diş hekimi bulun derim.
Benim kendi adıma söyleyebileceğim ilk şey hamam. Ayda 1 kez hamama gitmek, hamam sonrasında güzel bir yağ ile cildi nemlendirmek çok iyi geliyor.
Düzenli beslenmek, iyi su içmek çok önemli. Güneş kremi ve güneş kremini iyi temizlemek cilt kalitesini artırıyor.
Düzenli saç kesimi ve iyi bir saç kremi kullanmak yıpranmamış saçlar için yeterli geliyor. Yıpranmış saçlar için birkaç tane yağ var. Haftada 1 gün bu yağlarla bakım yapmak baya rahatlatıyor.
Ayda 1 cilt bakımı da çok gerekli. İyi bir nemlendirici ve bol su cildi gözle görülür şekilde değiştirdi bende.
Ağır makyaj yerine cilt bakımı diyorum bir de.
  • pudra  (05.08.20 19:13:40)
Günes kremi istisnasiz her gün sürülecek.
Haftada iki defa yüz serumu, iyi bir nemlendirici, kirpik serumu, goz cevresi kremi vs. gibi memnun kalinan ürünlerle yogun bakim yapilacak. Gerekirse haftada ikiden fazla da yapilabilir. Bu rutine serum, esans vs. neler eklenebilecegi ve ne kadar uzun tututabilecegi kisiye kalmis.

  • chitosan  (05.08.20 20:23:01)
kuru fırçalamayı bi türlü yapamıyorum düzenli bir şekilde :(((( cidden bunu başarmak istiyorum günde 5 dk olsa bile.

günesin henüz batmadigi saatlerde güneş koruyucu sürmeden dışarı çıkmıyorum.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (05.08.20 22:08:19)
cilt tonunu eşitlemek için hyaluronic asit ve kollajen kullanmak. üç ay kullanınca farkı görüyorsunuz.

duş sonrası nemlendirici krem. cildiniz yağlı olsa bile, su bazlı bir nemlendirici ihtiyaç.

günde 3 litre su içmek. bir haftadan sonra aradaki farkı görüyorsunuz. cilt ışıldıyor, enerjik oluyorsunuz.

kilo almamak. hafiflik gibisi yok. canınız çok mu tatlı istedi? istemeyecek :) gidip tarçına buladığınız elma dilimi yeyin :)

makyaj malzemelerine parayı basmak. misal bbkremde shiseido alıyorum. karşılığını veriyor. yüzünüze sürdüğünüz şeyler ne kadar ucuz olursa o kadar çirkin bir şekilde belli oluyor.
  • lovemyself  (05.08.20 23:06:47)