[]

vize başvurusunda göstermek üzere uçak bileti rezervasyonu mümkün mü?

tarihler net olmadığı ve bilet fiyatı hayli yüksek olduğu için risk almak istemiyorum. kesin bir satın alım yapmadan, ücretsiz ya da belirli bir ücret karşılığında rezervasyon yaptırmak istiyorum sadece. gerçi konsolosluk kabul eder mi onu da bilmiyorum ama neyse artık. türk hava yolları'nda böyle bir seçenek var mı mesela? ya da bunu yapabileceğim bir acenta vs. var mı? ülke letonya.

değişim öğrencisi olarak gideceğim. karşı okuldaki yetkili meseleye o kadar uzak ki, tarih konusunda bir kafa karışıklığı yaşadığımızda, "biletini vizen çıktıktan sonra al" dedi lol. he annem uçak bileti olmadan vizeye başvururum, çok mantıklı.


 
Benim bildigim saglam bir fiyat farki ile tarih değiştirilebilen biletlerden alabilirsin. Onlar iadeli de oluyor yanlış hatirlamiyorsam ama normal biletten pahalı.


  • logisticsmanager  (03.08.20 14:31:12 ~ 14:32:05) 
vize de işe yarar mı bilmiyorum ama bu tip siteleri kullananlar var. bir kaç youtube videosunda görmüştüm.
(git:keyflight.io )

  • scudman1  (03.08.20 14:32:47) 
Evet rezervasyon mumkun. Ama bazi konsolosluklar satin alinmis bilet isteyebiliyorlar.

Bazi destinasyonlar icin THY veya acenta sitelerinden ucretsiz rezervasyon da oluyor ama 24 saat icinde satin almazsaniz iptal oluyor.
  • crown  (03.08.20 14:34:45) 
Hemen herkes vizeye bu şekilde başvuruyor zaten.


  • elorelia  (03.08.20 14:34:59) 
@elorelia, sadece rezervasyon nasıl yapılıyor ama işte, onu bilmiyorum. böyle bir seçenek yok ki thy'de. en fazla logisticsmanager'ın dediği gibi esnek bilet alırsın o da zaten normal biletten daha pahalı, kamyon yüküyle para çekiyorlar. bana ya para ödemeden ya da cüzi miktarlarda ödeyerek yapılacak rezervasyon lazım. çünkü tarihlerim kesin değil, 3 bin lira verip de patlamak istemiyorum. esnek biletler ise aşırı pahalı.


  • alevli deniz sortu  (03.08.20 14:39:27) 
su an rezervasyon imkani kalkti, yani parali hale geldi bildigim kadariyla.


  • duygusuzromantik  (03.08.20 15:03:55) 
Ödeme ekranına gelince ödeme seçeneklerinin en altında rezervasyon yap yazıyor


  • elorelia  (03.08.20 15:17:55) 
En son ekobilet.com rezervasyona izin veriyordu.
Bir de thy’nin kendi sitesi de izin veriyor.

  • kuehles blondes  (04.08.20 00:59:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.