Dışarda dondurma yalaya yalaya gezenler

Ben evden dışarı maskesiz çıkmıyorum bir kere bile çeneme çekmedim sadece restorana gittiğimde çıkarıyorım maskemi ama bakıyorum millet elinde dondurma maske kolunda yalaya yalaya havadaki bütün covid bonuslarını toplaya toplaya yürüyorlar. Bir tek bana mı garip geliyor şu zManda dışarda bir şey yiyip içmek?

bir yere oturup yiyorsa normal karşılıyorum yaymıyorlar diyorum. birde ağzımızdaki maske bizi dışarıdaki mikrobu yutmaktan çok da fazla korumuyor sadece yaymamızı engelliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

  • basond  (02.08.20 22:43:07)
Restoran derken restoranın dışarı kısmında yani daha kapalı alanda restorana gitmedim :)

  • condom kurşunu  (02.08.20 22:48:40)
Restoranın açık alanında çıkarman ile açık havada yürürken çıkarmak arasındaki farkı anlamadım ben. Açık havada dondurma yemesinde bence sakınca yok.

  • bayc  (02.08.20 23:01:42)
cok evhamlisiniz.

  • müptezel dostoyevski  (02.08.20 23:03:25)
Dışarıda sinek ilacı gibi havaya virüs sıkan araçlar mı var nedir bu korku.

Senin gibi bir sürü tip var merak etme tek değilsin.
  • catch the arrow  (02.08.20 23:12:24)
Size garip geliyor, bana disarida dondurma yemek garip gelmedi.

Acik alanda virusu kapmak ve bunu yiyecek uzerinden kapmak cok cok dusuk bir risk.

Siz takiyorsaniz maskenizi, iyi yapiyorsunuz. Kendinizi guvende hissetmeniz, baskalarini dusunup bu konuya dikkat etmeniz onemli.
  • buf-e kür  (02.08.20 23:25:15)
Ben de aşırı titizlenenlerdenim. Dışarıda yemek yemekten ziyade. Mesafenin korunmaması en büyük tehlike diye düşünüyorum.
Yani ağzı açık insanlar bomboş alanda çok küçük bir tehditken sıkış tepiş halde yemek yiyip içmeleri çok çok daha tehlikeli.

Dışarıda dondurma yemek değil aptal gibi etrafında onlarca insan dururken maskeyi indirip bişey yemek vs tehlikeli.
  • jimjim  (02.08.20 23:42:39)
Yani mesafe varken bir dondurma yemelerini çok da garip karşılamıyorum ben. Yukarıda biri yazmış 'virüs yayan araçlar yok' diye, hakikaten öyle. Siz açık terasta yemek yiyorsaniz onlar da etrafında insan yoksa yiyebilir diye düşünüyorum. He dip dibe yerlerden geçerken yemesinler tabii bir zahmet, kendileri için de tehlikeli. Hatta direkt kalabalik yerlerden uzak durulmalı zaten.

Bu arada Avrupa ülkelerinin şu anki durumlarını görseniz sanırım histeri atağı geçirebilirsiniz zira burda açık havada dondurma da yiyorlar, bir şeyler de içiyorlar. Yan yana da oturuyorlar. Gol kenarları vs hep dip dibe ve kalabalık.
  • fraise  (03.08.20 01:49:21 ~ 01:51:20)
Son derece haklısınız
Yabancı makaleleri takip ediyorsanız virüsün havadan da bulaşabildiğini biliyorsunuzdur.
Dondurma yalarken havaya bulaşır + maskesini çıkaran biri de o havayı solur

Bu cinayetin ta kendisi
  • photo85  (03.08.20 03:55:41)
Yanılıyorsunuz virüs havada asılı kalmıyor. Gereksiz evham yapıyorsunuz.

www.sozcu.com.tr
  • himmet dayi  (03.08.20 08:49:41)
Ben dışarıda hiçbirşey yemedim 3 ay sonra Antalya da gördüm dondurma yalayanları. Sadece su içiyorum onu da şişeden. Sıcak içecekler neyse 60 derece üstü yıkanırsa bardak sorun olmuyor yazıları var. Ama soğuk su verse komşum elinden içmem. Çinden abd ye.dönen kadın aynı apartmanda ki 71 kişiyi enfekte etmiş hiç yüz yüze görüşme yok. Asansörden kaynaklı olduğunu bulmuşlar

  • gatherer  (03.08.20 14:04:56)