[]

Laptop alacağım

Selamlar,

Aynı bilgisayarın iki farklı modeli arasında kaldım. Birincisi matebook 13 2019 (intel) modeli diğeri de matebook 13 2020 modeli ancak amd işlemcili olanı. Benim pc kullanımım genelde kısıtlı office uygulamaları ve dizi-film izleme gibi. Bunun haricinde trados gibi bir kaç çeviri uygulaması kullanıyorum dolayısıyla çok güçlü bir ekran kartına ihtiyacım yok aslında. 2020 modelinde çift fanlı soğutucu olduğunu söyleniyor, beni cezbeden yanı o. 2019 modelinin ise işlemcisi ve harici ekran kartı olması güzel gibi sanki.

Fiyatları birbirine çok yakın. Linki de bırakıyorum aşağıya. Özellikle şu bilgisayarı al ya da alma diyeceğiniz bir yönü var mıdır bunların?

Teşekkürler.

www.epey.com

 
hocam esas amacınız hafif ve küçük olması mı ?

zaten çok ısınmayacağı için çift fanlı soğutucuya pek gerek olmayabilir.

harici ekran kartı giriş seviyesi olsa da hiç yoktan iyidir. hafızası ve işlemcisi de daha iyi.
  • fezagezgini_4  (01.08.20 23:41:14) 
Evet hafif ve küçük bir şey istiyorum. Özellikle kolay taşınabilir olması çok önemli. Tavsiye için teşekkür ederim.


  • alen  (01.08.20 23:55:32) 
Geçen hafta acer swift 3 10. nesil i5 modelini aldım. Oldukça hafif ve güçlü bir bilgisayar. Şu anda memnunum. Harici ekran kartlı bir laptop almanızı öneririm.


  • JusticeBooster  (02.08.20 00:08:26 ~ 00:14:56) 
AMD 2020 modeli dediği yeni nesil AMD işlemcileri kullanmıyor maalesef. Yeni nesil 7nm AMD işlemcileri inanılmaz güçlü. U serisi işlemciler Intel'in normal islemcilerinden daha performanslı ve daha az ısınıyor. Eğer çok aceleniz yoksa bence o işlemcileri bekleyin. Çok daha mantıklı olacaktır.


  • synthetic a priori  (02.08.20 03:11:10) 
Onlar da muhtemelen çok pahalı olacak dostum kurban olayım kafamı karıştırma :) 2 aydır bilgisayarsızım acil almam lazım bir şey.


  • alen  (02.08.20 03:56:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.