[]

şu kitaplar için okuma sıralaması önerebilir misiniz?

"hangi sırayla okuyayım" diye sormuyorum esasında, sadece "önceliği şuna versen, buna şunu okuduktan sonra geçsen daha iyi anlarsın" gibisinden kendi tercihiniz/tavsiyeniz/öneriniz varsa onları duymak için açtım duyuruyu.

1984'ü okumuştum, elimde HEYVAN çiftliği, biz ve mülksüzler var. tek haneli iq'ya sahip bir kereste olarak son ikisinin bilimkurgu olması biraz gözümü korkutuyor açıkçası, çok anlayamam diye korkuyorum.

"alakaları yok, hangisini istiyosan ondan başla" mı dersiniz yoksa mesela neblim "kardeş le guin, zamyatin'den çok etkilenmiştir, önce biz'i okursan mülksüzler daha çok hoşuna gidebilir" vs. gibi önerileriniz olur mu?

teşekkürler.

 
farkmaz. sadece zamyatin ile le guin arasına heyvan çifltliğini sok ki genre sıkmasın.


  • AlsterWasser  (22.07.20 21:59:06) 
bunlarin hicbirinin anlasilmayacak bir yani yak bence (olursa da acip bakarsin google'dan). 20. yuzyilin en taninan kitaplari, ne kadar komplike olabilirler. the beatles gibi dusun.


  • hot potato  (22.07.20 22:01:45) 
hç çok tatsız ya, istiyorsan oku da bir numarası yok. biz de tarihsel öneme sahip falan ama roman olarak beğenmemiştim. anlaşılmayacak bir olayları yok. tek beğendiğim mülksüzlerdi.

illa hepsini okuycam dersen en son mülksüzleri oku, önce onu okursan diğerleri kesmez. yok ben ilk başta kötü roman okursam sonra sıkılır bırakırım diyorsan önce mülksüzleri oku.
  • plutongezegendegilmi  (23.07.20 01:16:44 ~ 01:47:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.