terasa arılar kovan yapmış

daha doğrusu açıktaki lavabonun altına gözlük kutusu büyüklüğünde petek yapmışlar. ben bunu bozmak istemiyorum. ancak terasta özellikle akşam ve gece vakit geçiriyoruz. nereden baksanız 50-60 arı vardır.

ne yapmak lazım? kendi hallerine bıraksak bize bulaşırlar mı? petekle social distancing uygulamayı düşünüyorum. 1-2 metre yakınına gitmeyeceğim. lavaboya hortum taktık hiç umursamadılar.

Arici cagirabilirsiniz, onlar kovanlari tasiyabiliyor.

  • kuehles blondes  (19.07.20 09:22:45)
Bozmayin, pişman olursunuz. Kovanı bozunca gitmeyip ortama yayiliyolar.

  • elorelia  (19.07.20 10:09:20)
hangi il, ilce merak ettim. keske foto atsaydiniz. bence dokunmayin velinimet.

  • tunaktunaktun  (19.07.20 10:54:08)
Siz onlara dokunmazsanız onlarda size bal verir, bal tutanda parmağını yalar.

  • zekicalik  (19.07.20 11:01:45)
Birbirinden saçma tavsiyeler gelmiş. O kovanı ilaç vs sıkarak yok edin. 50-60 arıdan fazlası vardır. Onlar aynı anda saldırdığında ölürsünüz, net.

  • dougsampson  (19.07.20 11:59:14)
bal arısı değildir heralde. muhtemelen yaban arısıdır. sarıcalı olabilir. kovan büyümeden raid alın bi tane basın kovanın içine.

  • spirit crusher  (19.07.20 13:36:02)
kovana raid sıkın ve elinizin altında sinek raketi hazır olsun.
gördüğünüz arıyı havada raketle öldürün.
arı sokması şakaya gelmez.
insanlığın şehirleri kurmasının ana sebeplerinden birisi yabani hayvanlardan uzaklaşmaktır.
  • aslindasorunumpsikolojik  (19.07.20 14:38:51)
arıcı marıcı boş iş .şeltoksu ver geç. arı işi belli olmaz gelir gözünü sokar kör olursun ömür boyu. öyle bir olay biliyorum.

  • x571  (19.07.20 14:54:43)
petekler gri ise yabanarisi. size salca olurlar. gerci bal arisi da salca olur da ogul falan verdiyse oraya girmistir genelde de agaclara yaparlar.
bence onlar yaban arisi. shelltox ellerinizden oper. aksam vakti dumanla yakladirsaniz bir sey olmaz.

  • turbo sadık  (19.07.20 15:07:52)
ne arısı olursa olsun arılar gece çıkmaz zaten. siz zarar vermedikçe de onlar size zarar vermez. petek bal arısının ise bu iyi bir şey. sonbaharda balını yersiniz. bal arısı değilse de onlar da can sonuçta dünyadaki arı nüfusunun azalmasına bağlı olarak çiçek döllendirici kimyasal ilaçların kullanımının arttığını göze alırsanız eğer yukarıdaki raid sık, öldür, idam et, cehenneme gönder gibi tavsiyeleri dikkate almamanızı öneririm.

  • dakota  (19.07.20 16:20:56)
raid ile oraya girdiğimde arılar asıl tehlikeyi oluşturmaz mı? hepsi üzerime uçtuğunda ne yapacağım? sinek raketiyle 50 tane arı öldürene kadar beni hastanelik ederler.

teras c şeklinde ve bizim takıldığımız ucunda değil diğer uçta yaşıyorlar.

dokunmayı düşünmüyorum şimdilik.

edit: sarı siyah çizgili. ancak gövdesi bal arısına göre daha ince uzun gibi duruyor. kanatları belirgin ve bacakları uzun.
  • antikadimag  (19.07.20 16:37:22 ~ 16:44:13)
Bildiğin eşek arısıdır o, yabani arı yani (vespa-sarıca), bal mal olmaz peteğinde insana yarayan.

Size çok yakın değilse görmezden gelebilirsiniz, ama illa ki bi ara bir tanesi birinizi sokar.

Tüm giriş çıkışları kapatıp ilacı basmaktan başka çare yok, Allah affetsin.
  • John Bloor  (20.07.20 17:07:26)