[]

klozetin su seviyesi çok düşük - bir şey yapılabilir mi?

merhaba,

klozetin normal şartlarda içinde bulunan, hani dışkı çarptığında popoya sekerek iletildi bildirimi gönderen sudan söz ediyorum.

bu suyun seviyesi çok azalmış durumda ve klozette neredeyse hiç su yok artık, yani çok affedersiniz insan taşa s*çıyormuş gibi hissediyor.

uzun süredir evde değildim, giderken vanayı da kapatıyordum, belki ondandır dedim ama günlerdir vananın açık olması da fayda etmedi. geri dolmuyor.

bu suyu klozeti kırıp dökmeden tekrar "sulamanın" imkanı var mı acaba? neblim 50 kere sifon çeksek yükselir mi örneğin?

 
Reservuar sifonuna bastınız, su boşaldı basınçla, giden gitti kalan sudan bahsedyorsunuz di mi?

Bu tamamen taşın yapısıyla alakalı, taşın kendi içinde bir S var çıkıştan önce, taşın gövdesi bu halde üretiliyor, ayrıca bir parça değil.

O s bu suyun yüksekliği ile alakalı, tamamen bileşik kaplar kanunu aslında.

Eskiden de hep aynı seviyededir aslında, yok yeni olduysa arkadan çıkışlı bir taş olabilir ve çıkıştaki kada ile oynanıp su seviyesi belki yükseltilebilir.
  • John Bloor  (17.07.20 12:14:56) 
1 kereye mahsus, yavaşça kova ile dökün. su dengelesin. sonrasında sifonu tekrar deneyin.


  • janavarorion  (17.07.20 12:16:40) 
evet hocam o sudan bahsediyorum.

eskiden böyle değildi. ilk kez yaklaşık bir ay evi terk ettiğimiz dönemde fark ettik bunu. geldiğimizde seviye düşmüştü. sonra böyle kademeli olarak azalmaya devam etti, artık neredeyse hiç kalmadı. yani seviyenin daha yüksek olabileceğini biliyorum, eskiden öyleydi. ama sonrasında ne yaptıysak yükselmedi. şimdi sabit kalıyor ama mesela vanayı kapatıp 15 gün kullanmasak tuvaleti, döndüğümüzde daha da düşmüş olacak sanki.

gördüğüm kadarıyla sızıntı falan da yok, hiç anlam veremedim.
  • alevli deniz sortu  (17.07.20 12:17:27) 
farketmediğiniz bir sızıntı olabilir. diğer türlü mantıklı gelmedi.


  • jelly bear  (17.07.20 12:19:11) 
Bahsedildiği gibiyse bir sızıntı var %99.

Taş yerinden sökülüp düz bir zeminde yavaş yavaş içine su eklenir ve seviye kontrol edilir, belirli bir seviyeden sonra su taştan çıkmaya başlar, o seviyede su doldurmayı durdurun.

Taşın içinde kalan su bir çatlak ve sızıntı yoksa sabit kalır (buharlaşma hariç).
  • John Bloor  (17.07.20 12:40:08) 
O suyun o şekilde durmasını sağlayan S şeklindeki gider borusudur, klozetlerde bu yapı klozetin kendinde var haricen bir boru takılmıyor bu S şeklindeki yapı sayesinde hem koku önlenmiş oluyor hem de dediğiniz gibi sürekli ıslak bir zemin oluşuyor.

Uzun süreli seyahate çıkmadan önce S'nin arka kısmında atık kalan dışkı vs varsa bu taşlaşıp kireçlenmenin de etkisiyle bu S yapısını bozmuş olabilir kaynar su ile lavabo açıcısı döküp bekleyin çözülüp düzelebilir.
  • solo  (17.07.20 12:47:58 ~ 12:48:56) 
büyük ihtimal sızıntı var yerlerde seramiğin üstünde su var mı ya da alt katta bir bakın derim. eğer yoksa klozeti değiştirmeniz gerekebilir.


  • turbo sadık  (17.07.20 13:30:07) 
bir tesisatcı cagirin. kırmadan söküp bakar. ayarlar ya da bilgi verir. sökülmesi kolay bir şey zaten.


  • helenart  (17.07.20 14:37:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.