[]

uluslararası aktarmalı uçuşta bagaj durumu

diyelim ki istanbul aktarmalı olarak ankara-madrid uçuşumuz var. bağlantılı uçuş.

biz ankara'da uçağa binerken check-in ve bagaj verme işlemini iç hatlardan mı yapıyoruz? eğer cevap evetse, bagaj hakkının farklı olduğu durumlarda bu sorunu nasıl çözüyoruz? yani madrid biletimizde 35kg bagaj hakkımız var ama iç hatlar uçuşlarında standart 30 diyelim. biz madrid'e gittiğimiz için iç hatlara versek de 35 mi sayılıyor, yoksa bu işlere hiç girmeden doğrudan dış hatlardan mı yapıyoruz check-in'i?

kusura bakmayın çok karışık anlatmış olabilirim, anlamadığınız yer olursa söyleyin tekrar açıklamaya çalışayım. teşekkürler şimdiden.

 
Dış hat uçuşu için valiz hakkınız ne kadarsa o kadar hakkınız oluyor.


  • but that was just a dream  (16.07.20 14:26:36) 
1. ankara'da iç hatlardan vereceksin bagajı.
2. bağlantılı uçuşlarda uluslararası uçuşun bagaj kuralları geçerlidir. iç hatların bagaj hakkı ile işin yok.
3. bagajı en son indigi noktada alacaksın.
  • helenart  (16.07.20 14:29:50) 
Bilet baglantili mi? Baglantiliysa bagaj hakki dis hatlarda ne kadarda ic hatlarda da o kadar oluyor genel olarak. Kontrol etmekte fatda var, bilette yazar.

Ucus baglantiliysa ic hatlarda vereceksiniz, sonra dokunmayacsiniz, onlar dis hatlar ucagina aktaracaklar.
  • kuehles blondes  (16.07.20 14:30:04) 
Ben başıma geleni söyleyeyim.

ABD Kansas City'den Şikago'ya, oradan İstanbul'a uçacaktım. Bu iki uçuşun bileti bağlı değildi. Tekrar ediyorum bağlantılı uçuşlar değillerdi. İlk uçuşumun bagaj hakkı sıfırdı, ikinci uçuşumun ise 25 kiloydu.

Ben biniş kartı alacağım kioskun önünde görevliden yardım istedim valizi Şikago'da almayayım, direkt İstanbul'a gitsin diye. Görevli geldi ve iki uçuşu birbirine bağladı. Valiz direkt İstanbul'a gitti ve ben ilk uçuş için bagaj hakkım olmamasına rağmen ikinci uçuşta hakkım olduğu için ekstra ücret ödemedim.

Uzun lafın kısası Ankara iç hatlarda valizi verirken size soracaklar son durak neresi diye. Bunun amacı o bilete bağlı olmayan başka uçuş varsa valizi direkt oraya göndermeleri. Siz de valizi almak istediğiniz durağı söyleyeceksiniz. Ona göre valiz RFID etiketi çıkacak. O valiz her türlü yolunu buluyor zaten.
  • himmet dayi  (16.07.20 15:24:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.