Sakarya üniversitesi bilgisayar müh

Okumaya değer mi? Yoksa boşver mi demeli?
yokatlas.yok.gov.tr

Sakarya'nin mühendislik bölümleri itu, Odtu ayarında olmasa da kötü değiller diye biliyorum; erkek arkadaşim da elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden mezun. Onların zamaninda itu kampusuymus sanırım; hocaları itu'den gelirlermis. Mezun grubu da gayet iyi yerlerde çalışıyorlar.

Sonradan bozulmadiysa (o mezun olalı bayağı oluyor) ülke şartlarında tercih edilebilir bir üniversite.
  • fraise  (15.07.20 00:09:46 ~ 00:54:12)
Öğretim üyesi profili önemli de prof sayısına falan takılmayın. Lisans okuyacaksınız zaten, lisans derslerini anlatmak için prof olmaya gerek yok.

Yanlış bakmadıysam 165 binle kapatmış bölüm. Yani o ortamdan pek bir şey beklememek gerek. Ben olsam okumazdım, ama alternatifler de önemli. İlla yazılım öğrenmek istiyorsanız kendi kendinize de öğrenebilirsiniz eğer o disiplini sağlayabilecekseniz.
  • plutongezegendegilmi  (15.07.20 00:49:45)
@pluton
60k ile kapatmış. Tabi bu da bayağı kötü, birde bölüm başkanı bilgisayar öğretmenliğinden geliyor :/

  • neysene  (15.07.20 01:21:23)
Ben eski bir araştırma görevlisi ve bilgisayar mühendisi olarak prof sayısından ziyade kendi öğrencilerinin memnuniyetine bakmanı öneririm. O proflar derse kendisi mi giriyor? Derse kendisi giriyorsa slayt mı okuyor ciddi tecrübelerini seninle mi paylaşıyor bunu ancak orada okuyanlar bilir. Ben bir yıllık mühendis olarak ne baba dersleri verdiğimi bilirim. Üstüne ek ders diye prof alıyordu parasını. Sakarya mezunu birlikte çalıştığım sağlam arkadaşlarım var ama güncel durumu bilemem.
165bin iyi bir sıralama değil ortam meraklı hevesli öğrenci ile dolup taşmayacak belki ama en azından apartman üniversitesi değil kökleri olan bir üniversite Sakarya. Son olarak yazılımı evde kendin öğrenirsin ama mühendisliği evde kendin öğrenemezsin. Üniversite sana mühendis gibi düşünmenin kapısını açar gerisi senin elinde. Sorsan iki kod arasındaki complexity farkını hesaplayamayacak adam ehuehu ben liseden sonra 6 ay kurs aldım yazılım mühendisiyim diye geziyor. Mezuna bırakmak için soruyorsan şayet seneye Odtü kazanmayacaksan Sakarya yaz kendini geliştirmeye bak derim

  • cilekli pasta  (15.07.20 01:33:58)
saü'nün mühendislik fakülteleri çalışan öğrenciler için gerçekten güzel bir tercih. sakarya'lıyım ve en az 30 tane mühendis arkadaşım var liseden saü'ye giden. çalışkan olan arkadaşlarım şu an çok iyi yerlerde. genç öğretim üyeleri arkadaş gibiler ve iyi yol gösteriyorlar.

çalışmayanla çalışanın çok ayırt edildiği bir yer açıkçası.
  • bisorumvargaliba  (15.07.20 01:43:24 ~ 01:46:21)
Oradan mezun tanıdıklarım var. Çoğu yurtdışında, yurtiçinde kalanlar da iyi yerlerde işe girdi.

  • adetsancısı  (15.07.20 07:00:50)
Deger bence ama kendini gelistirmen ve ilgi duymaya zorlaman lazim. sadece mezun olmak degil yani.

  • hot potato  (15.07.20 08:24:57 ~ 08:33:34)
bu üniversite bölümden mezun tanıdığım biri var, en son görüştüğümüzde yurtdışıyla iş yapıyordu ve sık gidip geliyordu. alanında nasıldır bilmiyorum ama bireysel olarak kendini geliştirmiş biriydi.

  • anais  (15.07.20 08:33:12)