techno albümü çıkardım. yorumlarınızı alırım.

selam dostlar, başlık biraz aile salonumuz vardır modunda olmuş, kusuruma bakmayın.

geçtiğimiz hafta bir techno albümü çıkardım. karantinanın tümünü bu albümün yapım süreciyle geçirdim. meraklı kulaklardan yorumları almak isterim.

beğenirseniz, bir listenize ekleyip, takip etmeniz, spotify algoritması açısından bana çok faydalı oluyor. sürece dair tüm soruları cevaplamaya da hazırım. buyrunuz.

open.spotify.com

soundcloud.com

abletonspor.
teşekkür ettim!

Ben bu tarzı pek dinleyemiyorum. Daha çok yüksek tempolu şu hardcore, happyhardcre vs diyorlar o türü severek dinliyorum.
O yüzden içinde hiçbir melodi barındırmayan, sadece tempo tutar gibi olduğu için bana çok yavan gelşyor.

Senin tarzın için, olması gereken budur tabii. Acid, trib vs böyle oluyor. Tabi uzmanı değilim. Oryantal öğeler ekleme olayı bence hem güzel hemde faklılık açısından iyi bir şey.
Başarılar.
  • sorularimicinfeykhesap  (09.07.20 17:58:25)
Çok güzel olmuş. Böyle corporate olmayan girişimler beklentilerimi daha çok karşılıyor.

Bir de müzisyen olarak spotify'a yükleme nasıl yapılıyor?
  • heritage  (09.07.20 19:17:02)
çok beğendim, özellikle de entity ve transformation'ı. tebrikler.

  • bir garip melek  (09.07.20 21:10:22)
güzel yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar.

@sorularimicinfeykhesap darbuka sesine sevgim sonsuz. sanırım bolca kullanmaya devam edeceğim. :]

@heritage distrokid üzerinden herhangi bir başka araca ihtiyaç duymadan tüm müzik platformlarına cüzi bir ücret karşılığı salabiliyorsun, araştırmanı öneririm.

@bir garip melek benim de favorilerim!
  • slavezix  (09.07.20 21:14:58)
Parçaları ff yaparak dinledim, Snails Get High On Cat Food güzel geldi, baştan sona dinledim ve sevdim. Entity'de benzer şekilde güzel olmuş. Ritual of the mantis tribe eh işte. East ve Transformation ise yavan geldi.

Genel olarak psychedelic trance dinlerim, çok güzel bir "dark forest" havası yakalamışsın.
  • kimlanbu  (10.07.20 11:27:38)
@heritage distrokid gibi sitelere yıllık üye oluyorsun 20-35 dolar arası fiyatı vardı.

ondan sonra şarkılarını distrokid üzerinden yükleyip yaptığın ayarlara göre bilinen hemen hemen tüm müzik marketlerde tek tıkla satışa çıkartabiliyorsun.

mesela amazon müzik, google müzik, apple müzik, spotif, böyle böyle belki 20 30 yer var.

tabi bu distrokid üyeliğine verdiğin para sana sınırsız sayıda şarkı yükleme imkanı tanıyor.

dinleme ya da satış üzerinden komisyon alıyosun , tarkan ya da dj tiesto falan değilsen anca ortamlarda albüm çıkardım geyiği yapar kaza ile 3 5 satış yaparsın o kadar.
  • hem şişko hem deli  (10.07.20 11:30:35 ~ 11:31:49)
cok iyi kanka. havaya girdim. kopuyorum kendi basima evde.

  • baldur2  (10.07.20 11:30:36)
Çook beğendim ve mutlu oldum. ^^ Bence daha fazla tanıtımınızı yapmalısınız.

  • jacque  (10.07.20 12:24:48)
bu müzik türünü dinleyen biri olarak bende ortalamanın bir tık altında.

şimdi techno müzik zor. bende akai pro var. bende yapıyorum ama özellikle yabancılar ile kıyas yapıldığında ve youtube gibi mecralardaki soundlar dinledildiği ölçülerde sizin kullandığınız soundlar çok sıradan kaçmış. yani house chordlarının biraz kullanılması gibi olmuş.

hem pc hem kulaklık ile dinledim ama bir daha açağımı sanmıyorum playlistim sırf techno'dan oluşmasına rağmen.

benim fikrimce bu mainstream içine girmeyin müzik yaparken. özellikle 2020 sound librarysinde cidden kaybolursunuz yani eş dost'dan biraz daha ilerlemeniz zor çünkü sizin soundların kategorisinde çok daha iyi işler var.

kendi soundunuzu bulun zaten bir techno müzik konserine gittiğinizde bu soundları en az 6-7 saat dinliyorsunuz. insan başka bir şey duymak istiyor.

onun dışında ben bu işe yeni başladım işte soundları birleştireyim en azından 6-7 farklı track oluşturayım kendimi bir test edeyim diyorsanız bence güzel olmuş.

onun dışında şöyle soundlar yakalamanız lazım
www.youtube.com

tabi burada dinleyici kitlesi de önemli bende mesela macbook var. yine ses sistemi iyi sayılır ama Aquarium'u mac'ten açınca şarkı resmen çöp ama benim sennheiser'ı takınca kendimi su altında atlantis'i ararmış gibi hissediyorum.

zor yani techno.
  • duyurukullanıcısı  (10.07.20 12:40:03)
Tebrik ederim. Takibe aldım.

  • flo  (11.07.20 20:04:07)
Bu tarz-ı pek sevmeyen biri olarak başarılı buldum. Başarılarının devamını dilerim.

  • The Student  (12.07.20 15:32:36)
Tebrikler, başarılar.

Listemizde yerinizi aldınız. :)

open.spotify.com
  • landho  (13.07.20 09:37:29)
ben yıllardır techno dinleyen bi insanım. benim fikrim şarkıların hepsi okey-okey üstü klasmanında. şarkılarda sürekli karşılaştığımız soundlar ön planda bu beni biraz üzdü. bir eventte çalsa gayet eğlene eğlene dinlerim ama shazamlamam gibi geliyor.

  • Ranchoddas  (13.07.20 11:18:56)
Naaayyssss ;)
Sound güzel geldi. Takibe aldım.
\m/
  • erty_ksk  (13.07.20 12:03:59)
Müzikler Genelde aynı tonda ilerliyor, bir yükselme veya patlama kısmı yok. Biraz daha çalışmalısın dostum üzerine

  • aretwoane  (13.07.20 14:27:33)
bu tarza cok asina olmadigim icin yapilan isin kalitesini elestirecek yeterlilikte gormuyorum kendimi.. ama spotify`da actim, bir seyler yaparken arka plandan caliyor ve albumun bittigini bile fark etmedim.. akti gitti oyle.. kulagimi tirmalayan ya da off bu ne aga ya dedirten bir sey olmamasi sanirim iyi oldugu anlamina gelebilir.. destek amacli takibe aldim sizi, yolunuz acik olsun..

  • mecik balit  (13.07.20 15:52:03)
Bravo yahu yaklasik 4 5 senedir surekli olarak elektronik muzik dinleyicisiyim ve her seferinde ulan biseyler uretsem ya kafasina girip parmagimi bile oynatmadan yerimde oturuyorum fakat birileri iyi kotu birseyler cikardiginda ayakta alkislayasim geliyor. Ve bence parcalarin guzel olmus tebrikler ve basarinin devamini diliyoruz. Takipteyiz.

  • formalite  (14.07.20 19:47:03)
Tebrikler.

İlk şarkıyı dinledim ve 3.20'den itibaren yüksek bir tempo ile geri döneceksin beklentisi içerisine girdim.

Hiç olmadı 6.20'de gelen temponun daha yüksek olmasını arzu ederdim.

like:

youtu.be

Başarılar.
  • Jazz  (17.07.20 19:55:54 ~ 19:56:20)
tebrikler ve başarılar. birkaç tanesini dinledim. keyif aldım. akışkan çalışmalar olmuş.

ben de corona sürecinde fl studio kurdum ve ufak ufak bir şeyler deniyorum. tabi öncesinde müzik teorisi ve nota çalışıyorum şimdilik. bir şeyleri ezbere değil de mantığını kavrayarak, analitik olarak ilerlemeyi seviyorum. benim müzik zevkim daha çok hans zimmer dünyası ile synth olduğu için o şekilde ağırlık vereceğim gibi. bol bol ost dinleyen biriyim. tabi şimdilik severek dinlediğim bazı parçaları oluşturarak anlamaya çalışıyorum neyin ne olduğunu. misal en son "yalnızlık senfonisi" parçasını biraz oluşturmayı başardım ve çok mutlu oldum. :)

bu arada soundcloud'dan dinlememizin sana bir getirisi oluyor mu? yoksa sadece spotify'den dinlendiğinde mi kazanç elde edebiliyorsun?
  • matrix  (19.07.20 15:29:11)
dinleyelim bakalım..

dinledim ben daha çok deephouse cu olduğum için çok tarzım değil ama güzel iş devamını dilerim tebrikler.
  • jamswety  (20.07.20 15:18:09 ~ 15:24:45)
Yoğun konsantrasyonla çalışırken dinleyebileceğim şarkılar olmuş. Belki biraz daha bass mı olmalıydı acaba.

  • pass  (21.07.20 02:50:18)
dinledim ve hem olumlu hem olumsuz eleştirilerim var.

olumlu: müzik sıkmıyor, iş yaparken filan kendiliğinden akıyor.

olumsuz: çok durağan, bazı noktalarda yükselme bekliyorsunuz fakat olan yükselme çok sönük kalıyor. bir de aynı soundları çok kullanmışsınız, uzun dinlemelerde şarkıların birbirinden farkı pek kalmıyor.

çalışmalarını takibe aldım.
  • re noreno  (22.07.20 16:40:13)
Hayırlı olsun, şimdi musait değilim ancak ilk firsatta dinleyip yorum yapacağım.

  • manimani  (26.07.20 01:12:08)
elinize sağlık.

albümü henüz dinleyemedim ama türkiye'de elektronik müzik konusu bir süredir kafamı meşgul ediyor. belki burada sizle ya da diğer yorum yapan kişilerle fikir değiş tokuşu yapabiliriz diye buraya yazmak istedim duyuruyu görünce.

memleketimizde elektronik müzik alanındaki işlerin büyük kısmı yavan. sanki müzik programının default preset'leri kullanılarak müzik üretiliyor.

sahici ve samimi melodi üretme kaygısı yok. sadece "elektronik müzik üretme" kaygısı var gibi hissediyorum.

"ben de bunları yapıyorum." demek için bir şeyler yapılıyormuş gibi. müzikte, sinemada, edebiyatta... hemen her alanda var bu zihniyet. lakin konu elektronik müzik gibi görece daha niş bir alan olunca yapılan işlerde daha çok özen bekliyor insan.

katıksız bir tutku yok yapılan işlerde.

oliver koletzki ile aynı kabini paylaşmış olmak hiçbir şey ifade etmiyor üretilen müzik vasatı aşmadığı müddetçe.
  • edgenabby  (05.08.20 01:19:58 ~ 01:26:16)