[]

Yurtici ucak yolculugu icin covid tavsiyeleri

Ne onerileriniz olur? Mesela normal 1 liralik maskelerden var bende, daha güvenli maske gerekir mi gibi...
 
Bence taksan iyi olur. Havaalanında yine biraz insanlarla mesafeni koruyabilirsin ancak uçakta yan yana oturuyorsun.


  • turkce konusan uzayli  (05.07.20 11:47:04) 
Peki güvenilir filtreli maske nereden alabilirim? Cok sahtesi var deniyor.


  • birinci element  (05.07.20 11:50:43) 
normal maske, spiral maske bir adet de eldiven takın yeterli olacaktır.


  • blue eyes white dragon  (05.07.20 12:01:29) 
yüzyüze sohbet etmediğin sürece normal maske yeterli olur. direkt olarak havadan virüsü kapma oranınız düşük.

- hiç bir yere dokunmayın
- başka insanlardan bişey almayın
- görevlilerden kimlik vs tekrar aldığınızda dezenfekte edin elinizi temizleyin

elini sakın ağzına burnuna yüzüne götürme. gerisi hallolur
  • avatar is back  (05.07.20 12:03:07) 
Ben iki hafta önce giderken normal maske + siperlik kullandım. siperliği uçağa binince taktım. benim gibi yapan çok kişi vardı, bence makul.


  • sutsuz kahve  (05.07.20 12:21:45) 
Vallahi eli yüze götürmemenin tek başına faydalı olacağını hiç sanmıyorum. Bir sürü insan tıkış tıkış aynı havayı soluyor. Öksüren çok kişi vardı benim uçuşumda ancak bana uzaktılar. Eğer içlerinden biri covidse etrafındaki kişiler aynı havayı soluduğu için bulaşır yani. Bu sadece yüzeylerden bulaşan bir şey değil ki.

Ayrıca uzmanlar eldiven takmak yerine sürekli elleri dezenfekte etmenin, yıkamanın daha faydalı olduğunu söylüyorlardı diye hatırlıyorum. Plastik eldiven virüsü topluyor vs.
  • turkce konusan uzayli  (05.07.20 14:16:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.