[]

vizesiz avrupa

yaklaşık 7 yıldır aklımda dolanan, birkaç farklı şekilde (iş, gönüllü hizmeti vs.) yokladığım bir arzum var. merak ettiğim, arzuladığım yerleri gidip görmek. şu an içinde bulunduğum durum itibariyle kaderinden, kendinden kaçış noktasına evrilmiş durumda. zihnimde dönüp duran bir fikir. detaylı bir araştırma işine girmedim. aklıma ilk burası geldi ve sormak istedim.

otostopla, çadır ya da couchsurfing usulü konaklayacağım, uzaktan işlerimi halledeceğim bir format düşünüyorum.
soru başlıkta. mümkün müdür? kısa süreli girişler, kaçak girişler nasıl oluyor da oluyor. yapan nasıl yapıyor?

 
avrupa birliğine üye ülkere aasında bizim bildiğimize benzer bir sınır komşuluğu yok. Arabayla giderken bakmışsınız ülke değiştirmişsiniz. dolayısıyla schengen vizesi denen sistem üzerinden vize almanız gerekir. Kara yoluyla vizesiz avrupa ya çıkamazsınız hem kapıkule de hem ipsala da schengen isterler. gidebileceğiniz vizesiz avrupa ülkesi de sınırlıdır. Balkanlarda Bosna hersek- Sırbistan, Karadağ- makedonya gibi ülkeleri gezebilirsiniz ancak bu dört ülke sınır olarak birbirine bağlı olduğundan bir araçla gezebilirsiniz ama yine EU ülkerelerine geçerken bize kontrolüne girmek zorunda kalacaksınız buraya gitmek arabaya atlar Almanya ya geçerim manasına gelmiyor. yapan nasıl yapıyor? Vize alıyor :) iyi eğlenceler.


  • yarimdunya  (30.06.20 18:16:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.